Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolorowa i nowocześnie wyposażona świetlica w SP nr 8

Kolorowa i nowocześnie wyposażona świetlica w SP nr 8

Aktualności 11 Grudnia 2015

W Szkole Podstawowej nr 8 świetlica od zawsze była miejscem, gdzie wielu uczniów spędzało czas wolny od zajęć dydaktycznych. Jesienią tego roku pomieszczenie nabrało nowych barw i od tego momentu każdemu uczniowi czas mija tam jeszcze przyjemniej.


„W ubiegłym roku szkolnym z rezerwy budżetowej państwa Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało naszej świetlicy dodatkowe środki finansowe, dzięki którym możliwy był zakup dobrego sprzętu audiowizualnego i elektronicznego. Od tego czasu, na zajęcia świetlicowe zaczęli przychodzić nawet uczniowie, którzy na stałe nie byli zapisani. Oglądanie programów edukacyjnych czy filmów dla dzieci na wysokiej klasy, dużym telewizorze, gry interaktywne na urządzeniu typu kinect-x-box, dobre nagłośnienie, dzięki któremu można organizować dyskoteki i zabawy rytmiczne, przyczyniły się do tego, że tradycyjne zajęcia świetlicowe nabrały nowego, bardziej współczesnego, a jednocześnie bliskiego dzieciom charakteru. Zakupiono też wiele nowych, atrakcyjnych gier stolikowych rozwijających myślenie logiczne, strategiczne i kreatywne” - wyliczają atuty nowej świetlicy nauczycielki z SP nr 8.

Na początku roku szkolnego wygospodarowano ze szkolnego budżetu środki finansowe i przeznaczono je na zmianę zewnętrznego wizerunku świetlicy. Ściany zostały pomalowane na piękne, pastelowe kolory, zakupiono nowe gazetki i stworzono specjalne części ścian do rozwoju plastycznych uzdolnień  uczniów – pomalowano je specjalną farbą tablicową. „Od tego czasu nasza świetlica jest uznawana za jedno z ładniejszych miejsc w budynku szkolnym, co bardzo pozytywnie wpływa na nastrój uczniów spędzających tam swój wolny czas. Każdego dnia w naszej świetlicy przebywa około stu uczniów. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że przygotowując dzieciom codzienne zajęcia możemy rozwijać ich zainteresowania, wdrażać do różnych aktywności intelektualnych oraz stwarzać warunki do swobodnej, dziecięcej zabawy, jakże potrzebnej szczególnie uczniom z klas I-III, w nowych, lepszych warunkach korzystając ze współczesnych narzędzi. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia szkolnej strony WWW, na której w okresie świątecznym pojawią się najnowsze relacje z najważniejszych wydarzeń i codziennych zajęć w naszej, ósemkowej świetlicy” - dodają wychowawczynie świetlicy w SP nr 8.

 

 

 

top_baner
do góry