Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolorowa, nowoczesna, funkcjonalna - otwarto nową część ZS nr 1

Kolorowa, nowoczesna, funkcjonalna - otwarto nową część ZS nr 1

Aktualności 19 Grudnia 2013
 

Dobiegł końca remont Zespołu Szkół nr 1 w Leszczynach.

Efekt prac jest imponujący. Kolorowe, nowoczesne, funkcjonalne wnętrza zachęcają do nauki i zabawy! „To wymarzony prezent gwiazdkowy dla całej społeczności szkolnej” - powiedziała dyrektor ZS nr 1 Anna Bober.

 

Celem inwestycji był remont tzw. starej części szkoły, dostosowanie obiektu do obowiązujących wymogów technicznych oraz wybudowanie łącznika pomiędzy jedną i drugą częścią placówki. W czerwcu ubiegłego roku gmina ogłosiła przetarg na realizację zadania. W sierpniu 2012 r. wykonawca rozpoczął prace.

"Ponieważ stara część szkoły została zamknięta ze względu na zły stan techniczny, wykonawca musiał rozpocząć od prac rozbiórkowych – rozbiórki konstrukcji dachu wraz z pokryciem, ścian wewnętrznych i zewnętrznych do poziomu parteru, schodów oraz stropów" - wyjaśniał Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w UGiM Czerwionka-Leszczyny.


Zadanie zostało zakończone i dzieci mogą cieszyć się już nowocześnie wyposażonym i dostosowanym do potrzeb rozwojowych maluchów, obiektem.

W miniony wtorek odbyła się uroczystość otwarcia budynku.

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej nowy obiekt dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach M. Profaska, ksiądz proboszcz K. Fulek, dyrektor ZS 1 A. Bober oraz przedstawiciele Rady Rodziców ZS 1 i samorządu uczniowskiego.


„To bardzo radosny dla naszej społeczności dzień. Remont był nieodzowny. Wszyscy bardzo się cieszymy, że już od dziś będziemy mogli korzystać z nowego budynku. Sądzę, że ten dzień zapisze się do kronik, przejdzie też do historii naszej gminy i zostanie zapamiętany przez całą społeczność lokalną. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę inwestycję” - mówiła wzruszona dyrektor ZS nr 1 Anna Bober.

 

„Bardzo miło jest sprawiać radość, szczególnie w okresie przedświątecznym – odpowiadał burmistrz W. Janiszewski. - W latach 90-tych wybudowano w tym miejscu nowa szkołę, a dziś oddajemy do użytku kolejną jej część. Jeszcze nowocześniejszą, urządzoną z myślą o najmłodszych. Rodzice czekali na moment, aby ich pociechy mogły wreszcie uczyć się w godnych warunkach. Mieliśmy do wyboru różne inwestycje - te z udziałem środków unijnych, a także te, które realizować należy z budżetu naszej gminy. Zrezygnowaliśmy z szeregu innych prac, po to, aby móc odbudować od podstaw placówkę, która funkcjonowała tu przez sto lat”.

Burmistrz zwrócił się także do obecnych podczas wydarzenia radnych Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach:

„Dziekuję Radzie Miejskiej, że zdecydowała się przeznaczyć środki finansowe na ten cel.

Dziękuję tym, którzy głosowali za budżetem, stając przed koniecznością dokonania trudnego wyboru, które z licznych zadań należy uznać za priorytetowe.

Składam także serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi, który przez 5 lat był współgospodarzem szkoły. Dzięki jego uprzejmości, dzieci mogły uczyć się w salkach katechetycznych. Dziś wracają do szkolnych murów. Życzę Wam, drodzy uczniowie, abyście w nowej, pięknej placówce dobrze się czuli”.

Do podziękowań i gratulacji dołączył się także przewodniczący Rady Miejskiej M. Profaska, Jan Bochenek - wicedyrektor rybnickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Czerwionki-Leszczyn.

 

 Wartość inwestycji wyniosła ok. 1 800 000 zł. Wiosną, obok szkoły powstanie także nowy plac zabaw. Środki na jego budowę przekazała rada dzielnicy Leszczyny Stare.

 

 

do góry