Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejny semestr UTW

Kolejny semestr UTW

Aktualności 16 Września 201429 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie kolejnego już roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchaczom, prócz stałych zajęć, jakie miały miejsce w pierwszym roku działalności UTW, oferowanych jest kilka nowych możliwości kształcenia.


Poza językiem angielskim, niemieckim i włoskim, które słuchacze UTW mieli do wyboru w ubiegłym roku akademickim, dodatkowo będzie możliwość nauki języka hiszpańskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. Bez zmian pozostają zajęcia taneczno-ruchowe, ćwiczenia ogólnousprawniające, aerobik tradycyjny i w wodzie. Seniorzy będą mieli także możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej, jak i umysłowej, dzięki uczestnictwu w zajęciach jogi. W planie pozostają oczywiście zajęcia komputerowe, a także robótki ręczne i malarstwo. Nowością będą natomiast zajęcia z florystyki oraz zajęcia muzyczne. Ponadto, słuchaczom w bieżącym roku akademickim oferowanych będzie ponownie szereg wykładów m.in. o tematyce prawnej czy też prozdrowotnej oraz ciekawe wyjazdy. Nieprzerwanie realizowany jest również projekt „Senior: enter”, w ramach którego cyklicznie odbywają się spotkania oraz warsztaty.

Ruszyły już zapisy na rok akademicki 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie osoby chcące poszerzyć swoje umiejętności językowe czy też ruchowe zapraszamy do biura UTW, które mieści się w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce przy ul. Wolności 2. Codziennie w godzinach od 9.00 do 12.00 można zapisać się na zajęcia oraz uiścić opłatę semestralną lub roczną. Co istotne, także ubiegłoroczni słuchacze zobowiązani są do ponownej deklaracji swojego uczestnictwa.

Pierwsze zajęcia w roku akademickim 2014/2015 odbędą się 1 października br. Uroczyste rozpoczęcie natomiast będzie miało miejsce 29 września br. Zainicjowane zostanie o godz. 15.00 mszą św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce, zaś na część oficjalną, jak i artystyczną organizatorzy zapraszają do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego. Już podczas uroczystej inauguracji słuchacze będą mieli okazję do wysłuchania wykładu Tomasza Zająca pt. „Henryk Sławik – śląski sprawiedliwy”.

Zapraszamy także na stronę: www.uniwersytet.org

 

do góry