Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejne sukcesy sztangistów

Kolejne sukcesy sztangistów

Aktualności 17 Października 2013

W dniach 25-28 września w Eilenburgu w Niemczech odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W prestiżowym wydarzeniu wzięli udział sztangiści z Czerwionki-Leszczyn zdobywając 2 złote medale! Wczoraj gratulacje i podziękowania w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny złożył sportowcom burmistrz W. Janiszewski.

 


W stawce 146 zawodników z 16 państw całego globu Marcin Herok i Mariusz Koczot okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Nasz multimedalista i jednocześnie trener kadry sztangistów, zdobył swój 14 tytuł mistrzowski, mimo że do startów podchodził z kontuzją.
– Nie pamiętam by kiedykolwiek było mi tak ciężko o medal. Do ostatniego podejścia nie byłem pewny nawet miejsca na podium. Na szczęście udało się – przyznaje zadowolony Marcin Herok.

Znakomitą formę potwierdził największym w karierze osiągnięciem Mariusz Koczot wygrywając rywalizację w kategorii masters 40-44lata do 90kg.
– Wynik Mariusza nie może dziwić. W tym roku dwukrotnie poprawiał rekord Polski więc był faworytem – zachwala trener.

 

Co ciekawe, syn Mariusza Koczota też trenuje - za miesiąc weźmie udział w rywalizacji Pucharu Świata. I choć ma zaledwie 14 lat, trenuje dłużej niż ojciec - w pierwszych zawodach brał udział mając 7 lat!

 

Gratulacje i podziękowania na ręce mistrzów złożyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski, zastępca burmistrza A. Raudner oraz dyrektor MOSiR-u A.Klasik.

 

 

top_baner
do góry