Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejne działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Projekt Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej

Kolejne działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Projekt Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej

Aktualności 13 Marca 2012
Fundusz Lokalny "RAMŻA", pod patronatem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, realizując już VII edycję ogólnopolskiego programu grantowego "Działaj Lokalnie", współfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności dofinansował projekt "Czy Świetlica czy boisko, bezpieczeństwo ponad wszystko!". 

Pomysłodawcami inicjatywy skierowanej do najmłodszych mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny byli wychowawcy Świetlicy Terapeutyczno – Środowiskowej z terenu gminy. Głównymi celami, jakie założyli sobie do zrealizowania pedagodzy, była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia przy jednoczesnym kształtowaniu postaw obywatelskich związanych przede wszystkim z umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania bezpieczeństwa w przypadkach wystąpienia zagrożeń. "Działania skierowane dla najmłodszych, które okazały się ogromnym sukcesem i trafionym pomysłem, zainspirowały Nas do tworzenia nowych, podobnych przedsięwzięć i programów dla naszych wychowanków i całej społeczności lokalnej" – komentuje Dawid Salamon, kierownik świetlicy w dzielnicy Czerwionka i jeden z pomysłodawców projektu. Projekt jest bez wątpienia nietuzinkowym rozwiązaniem - połączeniem warsztatów i zajęć z zabawą i integracją przy jednoczesnym upowszechnianiu ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo najmłodszych. "Dzięki zdobyciu nowej wiedzy i nabyciu praktycznych umiejętności, dzieci i młodzież wzbogaciły swoje kompetencje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy projektu nabrali pewności siebie oraz zdobyli nową wiedzę, która przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców" - przekonują wychowawcy świetlicy.

"Fundusz Lokalny "RAMŻA" już od ponad 8 lat wspiera inne organizacje pozarządowe 
i grupy społeczne poprzez udzielanie wsparcia finansowego na rzecz rozwoju różnych środowisk lokalnych oraz pozostałych mieszkańców działających na rzecz wspólnego dobra i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja "RAMŻA" na przełomie marca i kwietnia b.r. planuje ogłosić kolejną edycje konkursu grantowego "Działaj Lokalnie" oraz sfinansować nowe, ciekawe inicjatywy, które będą służyć mieszkańcom oraz przyczynią się do aktywizacji, integracji i partnerskich działań społeczności lokalnych z terenu powiatu rybnickiego" - wyjaśnia Marcin Stempniak, koordynator programu "Działaj Lokalnie VII".
do góry