Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejne atrakcje na Familokach

Kolejne atrakcje na Familokach

Aktualności 30 Listopada 2017

21 listopada w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Inicjatywy na Familokach”.Chociaż trwający kilka miesięcy projekt dobiegł końca, nie oznacza to końca atrakcji na osiedlu Familoków w Czerwionce.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, już wkrótce startuje nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury, który będzie realizowany również na terenie Zabytkowego Osiedla Patronackiego kopalni „Dębieńsko” - Familoków. Nosi on nazwę „Muzyczny miszong”, a jego celem jest umożliwienie mieszkańcom gminy wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach muzycznych.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 8 grudnia o godzinie 19.00 w Starej Piwnicy (ul. Wolności 2 Czerwionka). Będzie to koncert zespołu Krzikopa, w niecodziennej odsłonie „Krzikopa projekct ELECTRIO!”. Jak deklarują jej członkowie: „zespół tworzy muzykę przyjemną dla ucha, taką by każdy do nij mógł poskokać (zatańczyć).”. Wstęp wolny.


„Co to jest Krzikopa?

Dawniej na Śląsku jak ludzie chcieli potańcować, zbierali się w jednej izbie i muzykanci grali im „ślónskie śpiywki”, w których były wszystkie elementy kultury Górnego Śląska… Dzisiaj już tak się nie zdarza. Krzikopa staje temu naprzeciw i wkłada autentyczność kulturową „ślónskich śpiywek” we współczesne znaczenie muzyki, przy której chce się tańczyć.” (źródło: www.krzikopa.pl)

Profil wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/379037779206687/

Serdecznie zapraszamy!

do góry