Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejne środki unijne dla Czerwionki-Leszczyn!

Kolejne środki unijne dla Czerwionki-Leszczyn!

Aktualności 26 Kwietnia 2010

W Dębieńsku powstanie nowoczesne boisko.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił wyniki konkursu "Lokalna infrastruktura sportowa", w ramach którego UGiM aplikował o środki na budowę boiska w Dębieńsku.

Decyzją Zarządu woj. śląskiego opracowany przez nasz urząd projekt ze względu na swe duże znaczenie społeczne oraz stopień zaawansowania prac, został przesunięty z listy rezerwowej na listę projektów wybranych do dofinansowania. 

Otrzymaliśmy dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego pokrywającą 76% całkowitych kosztów, czyli    1 999 788, 27 zł. Łączna wartość zaplanowanej inwestycji wynosi 2 868 128 zł.

Projekt obejmuje budowę boiska piłkarskiego wraz z niezbędnym zapleczem i parkingiem, a także zagospodarowanie terenu (budowę wjazdu, parkingu, ogrodzenie boiska). 

Co ważne, obiekt nie będzie posiadał barier dla osób niepełnosprawnych.

Celem projektu jest wzrost dostępności infrastruktury sportowej i poprawa warunków uprawiania sportu i rekreacji w naszej gminie. W związku z budowa autostrady A1 jedyne boisko piłkarskie w Dębieńsku zostało zlikwidowane. Nowy obiekt, który powstanie jeszcze w tym roku będzie komfortowy, nowoczesny, wyposażony w sztuczną nawierzchnię i oświetlony.

Poza boiskiem w Dębieńsku jeszcze w tym roku w naszej gminie powstaną również 2 kompleksy "Orlik" (w Leszczynach i w Czerwionce).

do góry