Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejna oferta dla grupy 50+

Kolejna oferta dla grupy 50+

Aktualności 30 Maja 2011
Nordic walking, oswajanie komputera, poznawanie internetu, pikniki, integracyjne zabawy, czy wreszcie zajęcia na basenie.

Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn z pewnością nie mogą narzekać na nudę. I mimo, że ich grafik zapełnia się coraz mocniej, okazuje się, że dla tej grupy wiekowej to wciąż za mało wrażeń!

"Inicjowanie zajęć dedykowanych starszej grupie mieszkańców naszej gminy rozpoczęliśmy od zdiagnozowania potrzeb seniorów z Czerwionki-Leszczyn" – wyjaśnia Izabela Malik, kierownik punktu terenowego nr 2 OPS. - Przeprowadziliśmy szereg szczegółowych ankiet, badań, korzystaliśmy z materiałów zgromadzonych w OPS, przeprowadziliśmy także wiele indywidualnych rozmów z seniorami. Najkrótszą i najtrafniejszą diagnozą była dla nas informacja, że osoby starsze, wbrew stereotypom, mają wiele energii i czują ogromną chęć zrobienia czegoś dla siebie i dla innych".

W pierwszych zajęciach na krytej pływalni uczestniczyło pięć pań. W tej chwili grupa liczy około dwadzieścia pięć osób.

"Zajęcia spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że w tej chwili zastanawiamy się nad uruchomieniem drugiej grupy – wyjaśniają pracownicy OPS. Oczywiście, wciąż zachęcamy do udziału".

Seniorzy korzystają z ćwiczeń specjalnie dobranych do tej grupy wiekowej. "Proponujemy aerobik w wodzie, który pobudza mięśnie całego ciała, ale korzystnie wpływa tez na samopoczucie. Jak widać, uczestnicy zajęć cały czas mają piękne uśmiechy na twarzach" - przekonuje Monika Brachmańska pracownik socjalny OPS.

Jest także czas na relaks, pływanie, wodną koszykówkę czy odpoczynek w jacuzzi.

Uczestnicy pytani o wrażenia odpowiadają bez namysłu: zajęcia są super

miła atmosfera, żadnych stresów i kompleksów, nareszcie robi się coś dla osób starszych, jestem zachwycona, to mi wyjdzie na zdrowie.

Zachęcamy wszystkich starszych mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w projekcie. Aby dołączyć do grupy aqua seniorów wystarczy skontaktować się z PT nr 2 OPS w dzielnicy Leszczyny tel. (32)77 828 96 / (32) 43 11 081. Uczestnicy projektu ponoszą we własnym zakresie koszty wstępu na krytą pływalnię wg cennika MOSiR-u.

Aktywna grupa seniorów organizuje także 21 czerwca wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z PT nr 2 OPS.

"Inicjatywa wyjazdu wyszła również od zaprzyjaźnionych już z OPS-em seniorów. Warte podkreślenia jest zaangażowanie tych osób – zajmują się sprawami organizacyjnymi, sami wykonali plakaty informujące o planowanej wycieczce i zadbali o ich ekspozycję na terenie gminy" - wyjaśniają pracownicy OPS-u.
top_baner
do góry