Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejna kawiarenka obywatelska

Kolejna kawiarenka obywatelska

Aktualności 3 Lipca 2014

 

We wtorek, 24 czerwca, seniorzy uczestniczący w projekcie pn. „Senior: enter” spotkali się z Marcinem Stempniakiem, członkiem Zarządu Funduszu Lokalnego Ramża oraz członkiem Zarządu Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, w ramach kawiarenki obywatelskiej. Było to już drugie spotkanie, przypomnijmy, że w maju seniorzy mieli okazję podyskutować z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewskim.

 

Tym razem uczestnicy projektu spotkali się z przedstawicielem trzeciego sektora. M. Stempniak zaprezentował cele i działania Funduszu Lokalnego Ramża, zwłaszcza skupiając uwagę na podejmowanych działaniach na rzecz seniorów z gminy Czerwionka-Leszczyny, np. projekt „Od przedszkola do seniora”. Ponadto zachęcał do wzięcia udziału w projekcie „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie” realizowanym przez Fundusz Lokalny Ramża i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, w którym jest możliwość uzyskania dofinansowania w kwocie 5 tys. zł na realizację działań na rzecz szeroko rozumianego dobra publicznego.

W drugiej części spotkania seniorzy zadawali zaproszonemu gościowi pytania, które niejednokrotnie były inspiracją do dalszej ożywionej dyskusji. M. in. zwrócili uwagę na znaczenie słowa „wolność” w kontekście obchodów 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce.Kolejne spotkanie w ramach kawiarenki obywatelskiej odbędzie się 30 lipca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, a jego gośćmi będą Celina Cymorek, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, oraz Izabela Malik, Kierownik Punktu Terenowego Nr 2 .

Projekt "Senior: enter" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.Relację ze spotkanie z Marcinem Stempniakiem można zobaczyć w programie senior.tv. Zapraszamy:

  

top_baner
do góry