Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejna "Ulicówka" za nami

Kolejna "Ulicówka" za nami

Aktualności 21 Sierpnia 2017

Po raz ósmy na boisku KS „Decor” w Bełku został rozegrany turniej piłki nożnej „Ulicówka”, który na stałe wpisał się już w cykl wydarzeń sportowych gminy.

 

Entuzjastów piłki nożnej – zarówno biorących udział w rozgrywkach, jak i kibiców – nie zniechęciło pochmurne niebo, czy dopołudniowe opady deszczu. Wszyscy, którzy o 16.00 zdecydowali się przyjść na boisko KS „Decor” Bełk mieli przed sobą niemal 5 godzin sportowych wrażeń. W tym roku do turnieju zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących bełkowskie ulice:

  1. Palowicka

  2. Szczejkowicka

  3. Piasta

  4. Szeroka

  5. 26 Stycznia

  6. „Bloki”

  7. „Ogródki”

  8. PGR

  9. OSP Bełk

 

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez organizatorów „Ulicówki”, każda drużyna mogła liczyć maksymalnie dziesięciu zawodników, w tym dwóch zawodników do lat 15. Zawody rozgrywane są w systemie „każdy z każdym”, przy czym każdy mecz trwa 10 minut. Do turnieju zgłaszają się reprezentanci poszczególnych ulic, osiedli oraz organizacji, mających swoją siedzibę w Bełku. Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji „Ulicówki” był turniej w MEGA piłkarzyki, który dostarczył zawodnikom i widzom nie tylko kolejnej dawki sportowych emocji, ale także dobrej zabawy. Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce: „Bloki”

2 miejsce: ulica Szeroka

3 miejsce: ulica Piasta

Przyznano także nagrodę dodatkową dla najlepszego strzelca Janusza Wielosika oraz wyróżniono dwie zawodniczki, które wzięły udział w turnieju: były to Julia Blinda oraz Hanna Anioł.

 

Celem turnieju oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej było wspieranie i propagowanie idei aktywnego życia, podtrzymywanie więzi społecznych oraz wzmocnienie integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców Bełku

Organizatorem „Ulicówki” od pierwszej edycji jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, zaś patronat nad imprezą objął Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry