Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolędowanie SP Stanowice

Kolędowanie SP Stanowice

Aktualności 18 Stycznia 2018

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się wspólne kolędowanie przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Stanowicach oraz Chóru „Hiacynt” ze Stanowic.

 

„Nasze wspólne kolędowanie ma już wieloletnią tradycję. Z racji tego, że odbywa się ono wraz z początkiem roku, w styczniu, zaczęliśmy je traktować jako obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dlatego to Was, Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie chcemy powitać przede wszystkim” - mówił Jacek Wowra, dyrektor SP Stanowice, rozpoczynając koncert kolęd. Na scenie czerwieńskiego CKE zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas stanowickiej szkoły oraz grupy przedszkolne: „Smerfiki” oraz „Sówki mądre główki” wykonując polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki. Dzieci i młodzież zachęcały Babcie i Dziadków do wspólnego kolędowania, przekonując, że kolędy najlepiej śpiewa się w dużym, rodzinnym gronie. Piękne występy młodych artystów wywołały na twarzach zgromadzonych gości zachwyt, ale przede wszystkim uśmiech i wzruszenie. Oklaski, mające nagrodzić trud włożony w przygotowanie tak wspaniałego koncertu, trwały wyjątkowo długo, i jak przyznał J.Wowra – z pewnością było je bardzo dobrze słychać poza murami CKE.

 

Występy dzieci i młodzieży stanowickiej szkoły oklaskiwali: Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanowicach Jacek Wowra, nauczyciele, wychowawcy oraz zaproszeni rodzice i dziadkowie.

do góry