Strona główna/Urząd/Aktualności/Kocham Cię Polsko w naszej gminie, czyli uczniowskie zmagania z językiem polskim

Kocham Cię Polsko w naszej gminie, czyli uczniowskie zmagania z językiem polskim

Aktualności 27 Stycznia 2010
Kocham Cię Polsko - to tytuł popularnego programu emitowanego na antenie TVP. Inspirowani widowiskiem nauczyciele języka polskiego stworzyli dla swoich uczniów odmianę tego konkursu polegającą na zabawie i sprawdzeniu polonistycznych umiejętności. 

Od 18.11.09r. do 17.12.09r. na terenie szkół podstawowych i gimnazjów Czerwionki - Leszczyn odbywały się eliminacje do miejsko - gminnego konkursu Kocham Cię Polsko! Wzięły w nich udział reprezentacje 12 szkół. Drużyny dopingowane przez szkolnych kibiców musiały się zmagać z różnymi polonistycznymi zadaniami: literowaniem trudnych ortograficznie słów, rozszyfrowywaniem związków frazeologicznych, definiowaniem słów, rozpoznawaniem utworów literackich polskich poetów, zagadkami dotyczącymi polskich laureatów Nagrody Nobla; największe emocje i zmiany w punktacji przynosiła jednak licytacja. Zawodnicy i publiczność pod wodzą nauczycieli tworzyli niejednokrotnie wspaniały show, pokazując jak można bawić się i uczyć jednocześnie. 

Do II etapu konkursu, który odbędzie się po feriach zimowych w ZS 3, zakwalifikowały się drużyny: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej w Przegędzy, Szkoły Podstawowej w Bełku, Szkoły Podstawowej nr 3. Drużyny te zgromadziły największą ilość punktów.
top_baner
do góry