Strona główna/Urząd/Aktualności/Kawiarenka obywatelska z Damianem Mrowcem - Starostą Powiatu Rybnickiego

Kawiarenka obywatelska z Damianem Mrowcem - Starostą Powiatu Rybnickiego

Aktualności 2 Października 2014

Piąta już kawiarenka obywatelska, organizowana w ramach projektu „Senior:enter”, odbyła się w miniony poniedziałek w Centrum-Kulturalno-Edukacyjnym. Gościem seniorów był Starosta Powiatu Rybnickiego - Damian Mrowiec. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

Kawiarenka obywatelska to cykl spotkań realizowanych już od czerwca br., propozycja skierowana jest do starszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, którzy chcą włączyć się w życie swojej miejscowości. Służyć ma poznaniu się uczestników i wymianie opinii, jej celem jest także pomoc w odnalezieniu wspólnych doświadczeń i zainspirowanie uczestników do działania.

 

Spotkanie z Damianem Mrowcem podzielone zostało na dwie części. W pierwszej starosta przedstawił cele i zasady funkcjonowania powiatu wraz zaakcentowaniem oferty dedykowanej seniorom.

Zwrócił także uwagę na rolę integracji seniorów, tworzących społeczność powiatu, zachęcił również do odkrywania walorów najbliższej okolicy.

 

W drugiej części spotkania seniorzy mieli okazję zadawać pytania staroście. Wiele z poruszonych zagadnień stanowiło inspirację do dalszej ożywionej dyskusji.

 

Seniorzy wskazywali problemy, zwłaszcza te, związane z bezpieczeństwem użytkowników dróg i chodników, dopytywali o planowane remonty dróg powiatowych, wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych. Zwracali uwagę na konieczność podejmowania kolejnych działań zwiększających partycypację seniorów w życiu powiatu.

 

Projekt „Senior:enter” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Czerwionce- Leszczynach w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

do góry