Strona główna/Urząd/Aktualności/KS Piast Leszczyny. Czas na pierwsze podsumowania

KS Piast Leszczyny. Czas na pierwsze podsumowania

Aktualności 20 Października 2011

Od momentu reaktywacji seniorskiej drużyny K.S. "Piast" Leszczyny i wznowienia treningów minęły trzy miesiące. Klub dokonał więc pierwszych podsumowań. Oto bilans wznowienia działalności opracowany przez przedstawicieli "Piasta".

"Minęły trzy miesiące, od kiedy postanowiliśmy zbudować nową twarz i nową markę leszczyńskiego klubu, który przez wiele lat był sportową wizytówką miasta. I z wielką radością możemy stwierdzić, że bardzo wiele się wydarzyło i wiele udało się już zrealizować.

POWRÓT:

Startując do rozgrywek C Klasy i Pucharu Polski kadra Piasta nie była jeszcze kompletna i opierała się głównie na piłkarzach z roczników 93 i 94. Pierwsze mecze pokazały nam, że będzie ciężko. Udało nam się jednak pozyskać kilku nowych piłkarzy, kilku także do Leszczyn wróciło i ciężka praca na treningach zaczyna przynosić efekty. Po nieudanym starcie nasz klub jest na fali, piłkarze strzelają coraz częściej i dwa ostatnie mecze wygrali wyraźnie i w dobrym stylu (4:1 z LKS Zwonowice i 3:0 z Interem Krostoszowice).

Obecnie po 10 kolejkach zajmujemy 8 miejsce i zgromadziliśmy 13 punktów. Jak na młody i dopiero budowany zespół wynik ten możemy uznać jako zadowalający. Ambicje sięgają jednak wyżej i do końca rundy będziemy walczyć o pierwszą piątkę.

MŁODZIEŻ:

Od początku przyświecała nam myśl, by nie skupiać się tylko na seniorach i wiele energii poświęcić szkoleniu młodzieży. I również ten cel staramy się realizować najlepiej jak się da. Nasi trampkarze starsi i młodsi z powodzeniem rywalizują na szczeblu podokręgu, a w międzyczasie szkolą się także najmłodsi adepci z rocznika 2003.

W ubiegłym tygodniu przyszła do nas wspaniała wiadomość – dwóch trampkarzy młodszych powołanych zostało na konsultacje reprezentacji podokręgu!

DZIEWCZYNY:

Pod koniec sierpnia zgłosiły się do nas dwie dziewczyny z zapytaniem, czy w Leszczynach płeć piękna również mogłaby pograć w piłkę. Pomysł może i odważny, ale postanowiliśmy spróbować. W przeciągu dwóch tygodni rozreklamowaliśmy nabór i na pierwszym treningu zjawiło się aż 25 kandydatek.

Obecnie dziewczyny pod okiem trenera Zygmunta Kusia trenują już miesiąc. Ich postępy widać gołym okiem a frekwencja ustaliła się na poziomie 18 dziewczyn na każdym treningu. Rozegrany został także pierwszy sparing z Naprzodem Żernica. I chociaż Piastunki przegrały 6:1, to zostawiły na boisku wiele sił i ambitnie walczyły z rywalkami, które trenują już od 3 lat i grają w III lidze! "Z tej mąki będzie chleb"!

Oczywiście wymienione tu nasze małe sukcesy to tylko drobna część pracy, jaka została wykonana w Klubie przez ten czas. Ciągle staramy się być lepsi: sportowo i organizacyjnie. Zrobimy wszystko, by kibice w Leszczynach, tak licznie odwiedzający nasz stadion i towarzyszący także na wyjazdach, mogli oglądać jak najlepszą piłkę i dumni byli z naszych piłkarzy i piłkarek".

fot. K.S. "Piast" Leszczyny

do góry