Strona główna/Urząd/Aktualności/Julia Piasecka z ZS nr 1 wygrała konkurs TRZY PO TRZY

Julia Piasecka z ZS nr 1 wygrała konkurs TRZY PO TRZY

Aktualności 2 Lipca 2012

W kwietniu 2012 r. uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpili do kolejnej edycji konkursu "Trzy po trzy " organizowanego przez Wydawnictwo Nowiny. Na łamach "Tygodnika Rybnickiego" zostało zaprezentowane zdjęcie klasowe oraz wypowiedź przewodniczącej klasy - Julii Piaseckiej. W powiecie rybnickim właśnie wypowiedź Julki najbardziej przypadła wszystkich głosującym do gustu, dzięki czemu Julka została laureatką konkursu.

W związku z tym, 20 czerwca uczniowie klasy III b spędzili przedpołudnie na zabawie i poczęstunku w Ośrodku Wypoczynkowym AquaBrax w Szymocicach, a Julka otrzymała zestaw podręczników do klasy czwartej. Dzieci przyjechały bardzo zadowolone, szczególnie, że mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in.: placu zabaw, rowerków wodnych , przejażdżki na kucyku. A oto, co ciekawego o swojej klasie napisała Julka, dzięki której cała klasa wyjechała na wspaniałą wycieczkę. 

"Nasza klasa jest naprawdę fajna i mamy najwspanialszą panią wychowawczynię na świecie. Jest nas tylko szesnaścioro – po równo dziewczynek i chłopaków. Jesteśmy zgraną grupą i wszyscy się lubimy. Miło spędzamy czas w szkole (na lekcjach i przede wszystkim na przerwach), a także poza szkołą. Zapraszamy się wzajemnie na przyjęcia urodzinowe, na których świetnie się bawimy i jeszcze  lepiej poznajemy. Lubimy też wspólne wyjazdy klasowe. W pierwszej klasie byliśmy w kinie i w zoo w Chorzowie. W drugiej pojechaliśmy do palmiarni w Gliwicach i także do kina. A w klasie trzeciej byliśmy znów w kinie i czeka nas jeszcze wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce. Już nie możemy się doczekać. Trzeba przyznać, że dzieci w naszej klasie są uzdolnione i mają ciekawe zainteresowania. Biorą udział w różnych konkursach. W klasie pierwszej Alicja zdobyła drugie miejsce w miejsko-gminnym konkursie recytatorskim. W klasie trzeciej Emilka została wyróżniona w miejsko-gminnym konkursie ortograficznym. Alicja wywalczyła także drugie miejsce w Gminnej Olimpiadzie Zdrowia, a Bartek zdobył drugie miejsce w narciarstwie alpejskim. Aż czwórka z nas chodzi na zajęcia do szkoły muzycznej w Rybniku: Emilka, ja, Kuba i Bartek. Paulinka tańczy w "Zygzaku", a Ani nie podskoczy nawet żaden chłopak, bo ma biały i żółty pas w kung-fu. Tak naprawdę to każdy z nas jest oryginalny i ciekawy na swój sposób. Uczestniczymy w wielu zajęciach pozalekcyjnych i chętnie bierzemy udział w różnych imprezach klasowych i szkolnych.  Ciekawostką jest, że mamy chyba najmniejszą szkołę, a największy parking przyszkolny. W tej małej szkole czujemy się jednak wyśmienicie i bardzo bezpiecznie, a to za sprawą naszych wspaniałych nauczycielek i miłych woźnych. Jaka szkoda, że czas tak szybko płynie i już niedługo czwarta klasa, do której niestety nie możemy zabrać ze sobą naszej kochanej pani Asi".

do góry