Strona główna/Urząd/Aktualności/Jubileuszowy przegląd Z PIOSENKĄ I TAŃCEM PO EUROPIE

Jubileuszowy przegląd Z PIOSENKĄ I TAŃCEM PO EUROPIE

Aktualności 30 Listopada 2012
Już po raz dziesiąty Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach zorganizowało w Miejskim Ośrodku Kultury przegląd "Z piosenką i tańcem po Europie". 
W barwną i pełną wrażeń podróż po naszym kontynencie wyruszyły we wtorek przedszkolaki z całego regionu. 

"Mamy przyjemność gościć Was podczas X jubileuszowego przeglądu, ale to szczególny rok, gdyż nasza gmina obchodzi właśnie 50-lecie nadania praw miejskich, a nasze przedszkole świętuje 25-lecie istnienia" - witała zgromadzonych dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla

Życząc wszystkim wspaniałych wrażeń przegląd uroczyście otworzyli: wicestarostwa Powiatu Rybnickiego Aleksandra Chudzik oraz zastępca burmistrza Czerwionki-Leszczyn Andrzej Raudner.


Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się przed dziesięcioma laty, Przedszkole im. J. Tuwima rozpoczęło wówczas realizację programu "Przedszkolak-Europejczykiem". "Wszystkie grupy w naszej placówce w ciągu całego roku mają okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi krajów europejskich, ich kultury i obyczajów" - wyjaśnia G. Grochla.

Przegląd "Z piosenką i tańcem po Europie" wpisuje się w podjęte działania z zakresu edukacji europejskiej. Impreza najpierw gminna, z czasem nabrała sporego rozmachu. W tym roku, poza przedszkolami z terenu Czerwionki-Leszczyn, organizatorzy gościli m.in. Przedszkole z Gaszowic, Jejkowic, Lysek, Knurowa i Zbytkowa.
Dzieci zaprezentowały się w bogatym repertuarze, zabierając zgromadzonych na wycieczkę w różne zakątki naszego kontynentu. Była więc podróż do Hiszpanii, Grecji, Rosji, przedszkolaki udowodniły również, że w swoich ulubionych podróżach pamiętają także o różnych zakątkach Polski.
 
Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały upominki od sponsorów wydarzenia. 
Gratulując małym artystów wspaniałych występów nagrody wręczyli: przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Joanna Rzymanek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska oraz dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla.
top_baner
do góry