Strona główna/Urząd/Aktualności/Jubileusz w kwiatach

Jubileusz w kwiatach

Aktualności 16 Kwietnia 2012

Piękne kwiatowe kompozycje wykonane przez pracowników Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach od kilku dni ozdabiają naszą gminę.

"Staraliśmy się, tym razem, nawiązać do jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Uroczystość przypada właśnie w tym roku" - wyjaśnia Robert Bluszcz, mistrz zieleni w ZDiSK-u.

Napis "50 lat" wykonany z fioletowych i żółtych bratków można zobaczyć na skarpie przy skrzyżowaniu ulic Wolności i P. Furgoła.

Do wykonania kompozycji użyto ponad 3 tys. sadzonek kwiatowych, a nad przygotowaniem ostatecznego efektu przez 5 godzin pracowały trzy osoby. 

Jak podkreśla R. Bluszcz – wszystkie sadzonki pochodzą od dostawców z naszej gminy. - "Będziemy na bieżąco doglądać napisu – dodaje. - Czekamy teraz na słoneczną pogodę, która sprawi, że kwiaty pięknie się rozwiną". Jubileuszowa "pięćdziesiątka" z kwiatów znajduje się także przed siedzibą UGiM przy ul. Parkowej.

Bratki w różnych odcieniach błękitu ozdabiają również skwerek w centrum Czerwionki, na którym znajdują się figurki z fontanny ocalone z Parku im. P. Furgoła. 
 
Tuż przed świętami ZDiSK zadbał o to, aby wszystkie sołectwa i dzielnice gminy przyciągały uwagę kolorowymi, wiosennymi kompozycjami z bratków, prymulek i stokrotek. 
Jak podkreślają pracownicy zieleni, to nie koniec pomysłów na nietypowe kompozycje z kwiatów. Apelują również o to, aby nie niszczyć ozdób.

do góry