Strona główna/Urząd/Aktualności/Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3

Aktualności 25 Maja 2017

23 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach odbył się Jubileusz 55- lecia placówki. Szkoła została oddana do użytku dokładnie 24 lutego 1962 roku.

 

   Jubileusz rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie, głos zabrał dyrektor szkoły Bogusław Żelazny, który podziękował za przybycie na uroczystości obchodów 55-lecia szkoły oraz przywitał gości: Wiesława Janiszewskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Marka Profaskę – Wicestarostę Powiatu Rybnickiego, Andrzeja Raudnera – Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Alicję Bartkowiak – dyrektor Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach, Jana Tokarza – Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego, Bernarda Strzodę – Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Justynę Domżoł – Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Mariolę Czajkowską, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach, Stefanię Szyp – Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, Barbarę Marcol – Wiceprezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach, Iwonę Flajszok, naczelnik wydziału edukacji w UGiM Czerwionka-Leszczyny, Grzegorza Potysza – kierownika referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku, Gustawa Dziadka – byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach oraz dyrektorów jednostek oświatowych w gminie, radnych, nauczycieli – byłych i obecnych oraz uczniów.

        Po uroczystym powitaniu, przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie zaprezentowali program przedstawiający SP 3 jako miejsce kształcenia i rozwijania pasji. Zaznaczyli również, że właśnie w szkolnych murach powstają pierwsze przyjaźnie, które kształtują ich w drodze do dorosłego życia. Wychowankowie złożyli także życzenia dyrektorowi szkoły Bogusławowi Żelaznemu, dla którego majowy jubileusz jest podwójny, ponieważ niedawno obchodził urodziny.

          „Szkołę buduje się dla dziecka, jednak o jej wartości, w dużej mierze, stanowi nauczyciel. W tej placówce widać ogrom serdeczności, życzliwości i radości, ale także nacisk na zdobywanie wiedzy, co jest zasługą wszystkich jej pracowników. Szkoła to wyjątkowe miejsce. Mówię to dzisiaj w poczuciu pełnej odpowiedzialności, ponieważ po raz kolejny przechodzimy czas reformy, czyli wielkiego znaku zapytania” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, życząc kolejnych lat dobrej, wytężonej pracy, ale także dziękując wszystkim, którzy pracowali w szkole przez kolejne lata, w tym wszystkim byłym dyrektorom placówki: Marianowi Faberskiemu, Andrzejowi Pyszowi, Gustawowi Dziadkowi, Anieli Omozik, Gertrudzie Ossysek i Marii Kali.

         Goście, po zakończeniu części artystycznej, mogli zwiedzić wspaniałe wystawy przygotowane w szkole, a poświęcone jej jubileuszowi.

 

do góry