Strona główna/Urząd/Aktualności/Już w poniedziałek "Narodowe Czytanie"

Już w poniedziałek "Narodowe Czytanie"

Aktualności 29 Sierpnia 2017
Urząd Gminy i Miasta wraz z Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszają na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego 4 września o godz. 16.00 w CKE w Czerwionce-Leszczynach. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie aktorka, piosenkarka Natalia Lesz. 


„Cieszymy się, że Natalia Lesz przyjęła nasze zaproszenie i wspólnie z mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn będzie uczestniczyła w tym pięknym święcie czytelnictwa. Oprócz N. Lesz fragmenty utworu Wyspiańskiego przeczytają na scenie osoby znane i lubiane z naszej miejscowości” - zachęca Aleksandra Pietruszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Wstęp, oczywiście, jest bezpłatny. Ale to nie koniec atrakcji dla uczestników wydarzenia. „Sto pierwszych osób, które przyjdzie na uroczystość Narodowego Czytania, otrzyma w prezencie, przygotowaną przez Gminę specjalnie na tę okazję, torbę na książki (i nie tylko)” - zapowiada Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik UGiM.

Od 16 sierpnia w bibliotece trwa także akcja wymiany książek. „Chodzi o to, żeby książki nie leżały bezużytecznie na półkach w naszych domach i pokrywały się kurzem. Masz książkę, której już nie będziesz czytał? Możesz przynieść ją 4.09 do CKE, a w zamian zabierzesz inną” - zachęcają pomysłodawczynie wydarzenia.

Akcja wymiany książek będzie trwała od 16 sierpnia do końca września w siedzibie biblioteki w Czerwionce. 

Akcji "Narodowe Czytanie" towarzyszą nietuzinkowe działania promocyjne. W najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców miejscach pojawiły się użyteczne zakładki do książek z cytatami "Wesela" i zaproszeniem do udziału w "Narodowym Czytaniu", zakładki nawiązują graficznie do symboli utworu.

top_baner
do góry