Strona główna/Urząd/Aktualności/Już jutro JARMARK WIELKANOCNY

Już jutro JARMARK WIELKANOCNY

Aktualności 15 Kwietnia 2011

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na organizowany po raz pierwszy w Czerwionce-Leszczynach "Jarmark Wielkanocny".

Mazurki, drożdżowe baby, kolorowe paschy, szynki, wędzone kiełbasy, pasztety, faszerowane jajka, pachnący żurek i wiele innych wybornych potraw przygotowanych przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich zagości na stołach ustawionych specjalnie na tę okazję w leszczyńskim parku.

Wszyscy odwiedzający jarmark będą mogli bezpłatnie posmakować tradycyjnych śląskich pyszności wielkanocnych, a nawet zagłosować na, ich zdaniem, najsmaczniejszą potrawę.

"Jarmark wielkanocny" to także najlepsza okazja, aby zakupić niepowtarzalne ozdoby i dekoracje świąteczne.

Wykonały je już dzieci z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i wychowankowie świetlicy terapeutyczno-środowiskowej.

Dla wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki samodzielnego wykonywania wyjątkowych ozdób wielkanocnych, przygotowane zostały także specjalne "warsztaty świąteczne". 

Warto zabrać na to wydarzenie dzieci, bo przez cały czas trwania jarmarku będą odbywały się zabawy i konkursy dla najmłodszych. Oczywiście nawiązujące do tematyki świątecznej.

Plener malarski, rysowanie kredą na asfalcie największej pisanki, szukanie zajączka, bieg z jajkiem na łyżce, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Na uczestników zabaw czekają upominki.

Zapraszamy już jutro w godz. 10-12.00 do parku leśnego przy targowisku w dzielnicy Leszczyny.


http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1336&cntnt01returnid=16

do góry