Strona główna/Urząd/Aktualności/Jesteśmy stąd. Międzyprzedszkolny konkurs na jubileusz

Jesteśmy stąd. Międzyprzedszkolny konkurs na jubileusz

Aktualności 4 Czerwca 2012
W związku z jubileuszem 50-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom Przedszkole nr 1 zorganizowało Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Regionalny "Jesteśmy stąd".

"Staraliśmy się, aby konkurs stanowił inspirację do poznawania przez dzieci historii i specyfiki regionu, w którym mieszkamy. Rozwijał aktywność społeczną, budził potrzebę wiedzy o naszej małej ojczyźnie, poszerzał także informacje dotyczące kultury śląskiej" - wyjaśniała Monika Sobieska, dyrektor Przedszkola nr 1.

Trzyosobowe drużyny zawodników reprezentowały swoje placówki podczas międzyprzedszkolnych zmagań finałowych, które odbyły się 29 maja w Przedszkolu nr 1. Dzieci sprawdziły posiadane informacje dotyczące swojej miejscowości i kraju, prezentowały także krótkie inscenizacje gwarowe. Przedszkola wylosowały również dzielnice lub sołectwa wchodzące w skład Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, o których przygotowały bogate i pełne ciekawostek prezentacje. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogą mieć powody do dumy, ponieważ do niełatwego konkursu wiedzowego przygotowali się doskonale! 
Za swoją wiedzę, zaangażowanie i rywalizację połączoną z dobrą zabawą wszystkie zespoły nagrodzono dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez UGiM w Czerwionce-Leszczynach oraz radnego Grzegorza Płonkę. Organizatorzy konkursu złożyli również podziękowania wychowawcom i dyrektorom przedszkoli, które włączyły się do wspólnej zabawy.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie z Przedszkola nr 1:
Jadwiga Piątek, Maria Gilga, Joanna Wieczorek i Ewelina Stępień.
do góry