Strona główna/Urząd/Aktualności/Jesień w Bibliotece

Jesień w Bibliotece

Aktualności 18 Września 2017

Jesienią warto odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Czerwionce-Leszczynach - zwłaszcza jeśli lubicie czytać i spotykać się z ciekawymi pisarzami. Biblioteka wraz Fundacją Szafa Gra organizuje w Bibliotece cykliczne rozmowy z autorami interesujących książek.

26 września o godz. 17:00 Bibliotekę odwiedzą państwo Grażyna i Wojciech Jagielscy. Spotkanie poświęcone sztuce reportażu przybliży nam specyfikę reportażu jako gatunku. W ramach rozgrzewki czytelniczej zachęcamy do lektury książki „Miłość z kamienia”, a w listopadzie Czytelnicy będą mogli wyjechać na spektakl na podstawie książki, zrealizowany przez Teatr Śląski.

Wojciech Jagielski to dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta „Gazety Wyborczej”. Autor m.in. "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Wszystkie wojny Lary". Grażyna Jagielska  - wybitna tłumaczka literatury angielskiej. Autorka książki pt. „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”, w której przedstawia przeżycia kobiety, której mąż codziennie ryzykuje życie będąc w miejscach, gdzie trwają najbardziej niebezpieczne konflikty zbrojne

2 października o godz. 17:00 Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z wybitnym pisarzem literatury fantastycznej Andrzejem Pilipiukiem, zaś 6 października o godz. 18:00 odbędzie się WIECZÓR GIER FANTASY nawiązujący do twórczości autora opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza.


Zapraszamy!

do góry