Strona główna/Urząd/Aktualności/Jerzy Dudek strzela bramki w Dębieńsku

Jerzy Dudek strzela bramki w Dębieńsku

Aktualności 22 Grudnia 2011

Dziś w Dębieńsku odbyło się oficjalne otwarcie boiska piłkarskiego. Inwestycja została zakończona pod koniec listopada br. Gościem honorowym wydarzenia był Jerzy Dudek, piłkarz, były zawodnik FC Liverpool i Realu Madryt.

"To wspaniale, że w ostatnim czasie tak wiele inwestuje się w infrastrukturę sportową – mówił J. Dudek. - Gdy zaczynałem pasjonować się piłką nożną, mogłem jedynie marzyć o takich obiektach. Mam nadzieję, że dzięki nowoczesnym stadionom, których wciąż przybywa w naszym kraju, wielu młodych i utalentowanych zawodników będzie miało szansę spełniać swe ambicje i osiągać sukces".

Jerzy Dudek wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Profaską uroczyście przeciął wstęgę symbolicznie otwierającą nowy obiekt.

Boisko powstało dzięki dotacji z Unii Europejskiej. Wartość projektu to kwota 2 207 200,00 zł, z czego dofinansowanie z EFRR wynosi 1 719 295,00 zł. 
Nowoczesny obiekt wyposażony jest w sztuczną nawierzchnię i liczy 8600 m kw.

"Boisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Służyć ma nie tylko rozgrywkom piłkarskim, ale realizacji wszelkich zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym" - podkreślał burmistrz.

Mimo pogody, mało sprzyjającej piłkarzom, nie obyło się bez przetestowania nowej murawy obiektu. Jerzy Dudek i uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Dębieńska strzelali jako pierwsi bramki na nowym boisku. Obiekt "sprawdzali" także reprezentacji klubów piłkarskich z terenu gminy.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbały dzieci z SP nr 8 oraz G nr 6.

do góry