Strona główna/Urząd/Aktualności/Jarmark Wielkanocny w Leszczynach

Jarmark Wielkanocny w Leszczynach

Aktualności 27 Marca 2018

W minioną sobotę w Parku Leśnym w Leszczynach odbył się Jarmark Wielkanocny. Tradycyjnie, na tydzień przed świętami przyciągnął on tłumy mieszkańców.

Bezchmurne niebo i piękne wiosenne słońce sprzyjało spędzeniu sobotniego przedpołudnia w Leszczynach. Świąteczne kramy, dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich, uginały się od wielkanocnych potraw i wypieków. Żurek, babki, kopa, ryba po grecku, śledzie, jajka, kanapki z pastami, babeczki wielkanocne, pasty kanapkowe na sucharkach, pasztet, jajka w kminku, roladki z szynki, mazurek - tych pyszności mogli spróbować wszyscy, którzy odwiedzili Park Leśny. Nic dziwnego, że do kramów pełnych świątecznych smakołyków ustawiały się długie kolejki.

Jarmark Wielkanocny w Parku Leśnym uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, który wraz z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą złożył mieszkańcom świąteczne życzenia. W jarmarku wielkanocnym uczestniczyli również: Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, licznie radni Rady Miejskiej, a także sołtysi.

Na stoiskach lokalnych wystawców można było zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje i ozdoby przygotowane m.in. przez Seniorów z Zameczku. O oprawę artystyczną jarmarku zadbali najmłodsi z Przedszkola nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach, którzy zaprezentowali się w wyjątkowym świateczno-wiosennym programie.

Najmłodsi chętnie odwiedzali także stoisko kreatywne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Czerwionce-Leszczynach. Maluchy mogły wykonać nietuzinkowe ozdoby wielkanocne, którymi z pewnością udekorują swoje domy i wielkanocne stoły. Dla dzieci przygotowano także zabawy i konkursy, w tym - popularne i nawiązujące do tradycji wielkanocnych - szukanie zajączka.

top_baner
do góry