Strona główna/Urząd/Aktualności/Jarmark świąteczny na osiedlu familoków

Jarmark świąteczny na osiedlu familoków

Aktualności 19 Grudnia 2011

W minioną sobotę na terenie zabytkowego osiedla familoków w Czerwionce odbyło się "Święto makówek".

Wydarzenie, zorganizowane już po raz trzeci, dobrze wpisało się w kalendarz gminnych imprez i zostało niezwykle ciepło przyjęte przez mieszkańców.

Nasza impreza nieco różni się od organizowanych w tym czasie w innych miastach jarmarków bożonarodzeniowych. Nie chcieliśmy, aby to święto ograniczało się do zaproszenia przedsiębiorców z towarami na sprzedaż. W przededniu świąt chcieliśmy zaproponować coś więcej. Skorzystaliśmy z potencjału i zaangażowania Kół Gospodyń Wiejskich – panie co roku szykują ogromne ilości przepysznych makówek, którymi bezpłatnie częstują uczestników jarmarku. W świątecznych konkursach i zabawach rozdajemy mieszkańcom 150 choinek. Nie brakuje również nietuzinkowych, niepowtarzalnych ozdób i dekoracji świątecznych – ale u nas wykonują je uzdolnione dzieci i młodzież z terenu gminy. Imprezę uświetniły występy podopiecznych świetlicy terapeutyczno-środowiskowej, uczniów ZS nr 3, SP nr 8 oraz Bractwa Rycerskiego z Czerwionki. Były konkursy, zabawy i moc atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne wydarzenie było szczególne. Podczas jarmarku wolontariusze fundacji "Iskierka" zwrócili się do uczestników imprezy z prośbą o wsparcie leczenia Tomaszka i Wiktorii – dwójki dzieci z naszej gminy, które walczą z nowotworem złośliwym gałki ocznej. 

Dzięki hojności mieszkańców - w miniony weekend udało się zebrać ok.11 500 zł.

Tomaszek przebywa obecnie na leczeniu w Warszawie. Jarmark odwiedziła Wiktoria ze swoją mamą i babcią. Mieszkańcy nie szczędzili najbliższym dziewczynki ciepłych słów, serdeczności i wsparcia.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
dziękuje za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia:

pracownikom UGiM, MOK-u, ZDiSK-u, ZGM-u, Świetlicy Trapeutyczno-Środowiskowej w Czerwionce-Leszczynach, Zespołowi Szkół nr 3, SP nr 8, OSP Czerwionka i OSP Przegędza, pani Katarzynie Paszek ("Ranczo na bagnach"), Warsztatom Terapii Zajęciowych z Czerwionki-Leszczyn, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z całej gminy.

W organizację tegorocznej edycji włączyły się organizacje uczestniczące w projekcie realizowanym w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku pn. INKUBATOR AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

http://telewizjatvt.pl/raport/2011-12-16/5679 (zapowiedź)

http://telewizjatvt.pl/raport/2011-12-23/5714  (relacja)

http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1205615,w-czerwionce-rozdawali-makowki-i-choinki,id,t.html

http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/17-grudnia-1830/5936361

http://www.rybnik.com.pl/fotogaleria,swieto-makowek-w-czerwionce-leszczynach,fot5-7-1323.html

http://czerwionka.info/index.php?option=com_k2&view=item&id=686:skosztowali-makowek-dostali-choinki-i-pomogli&Itemid=22

do góry