Strona główna/Urząd/Aktualności/Jan Piecha nowym radnym Rady Miejskiej

Jan Piecha nowym radnym Rady Miejskiej

Aktualności 13 Stycznia 2014

 

Podczas Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w miniony piątek, ślubowanie radnego złożył Jan Benedykt Piecha z Leszczyn.

 

J. Piecha dołączył do grona radnych Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach po wygaszeniu mandatu radnego śp. Krzysztofa Raka. Nowy radny kandydował z KW Ruchu Autonomii Śląska.

 

J. Piecha ma 59 lat , mieszka w Leszczynach, pracuje jako specjalista BHP i ppoż. w placówkach oświatowych na terenie gminy.

„Stan techniczny i zagadnienia bezpieczeństwa obiektów szkolnych są mi bardzo dobrze znane. Przede wszystkim chciałbym więc pracować w komisji oświaty, kultury i sportu. Wiem, że potrzeby w tym obszarze są bardzo duże, trzeba wypracowywać kompromisowe rozwiązania, tak, aby sprawiedliwie podzielić środki budżetowe” - podkreśla J. Piecha.

 Dodaje, że funkcja radnego to dla niego zupełnie nowe doświadczenie, traktuje je jednak z pełną odpowiedzialnością i – jak deklaruje - będzie dokładał starań, aby nie zawieść swoich wyborców.

 Prywatnie Jan Piecha ma żonę i dwie dorosłe córki. Interesuje się sportem, literaturą, śledzi też bieżące wydarzenia polityczne i gospodarcze.

do góry