Strona główna/Urząd/Aktualności/Informacja o zamknięciu ulicy

Informacja o zamknięciu ulicy

Aktualności 20 Kwietnia 2015

 Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk informuje, że w związku z organizacją zawodów nordic walking, biegu przełajowego oraz biegu dzieci pn. "Biegaj i chodź z rozbójnikiem Ramża", w dniu 26 kwietnia 2015r. ulica Bełkowska będzie zamknięta od godz. 8.00 do godz. 16.00. Zamknięcie drogi dotyczy odcinka od skrzyżowania z ulicą Wolności w Bełku do wysokości posesji nr 16 w dzielnicy Dębieńsko.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Więcej o projekcie i o wydarzeniu:

 

Utworzono nową ścieżkę biegową oraz do nordic walkingu. Jej trasa wiedzie przez malownicze Wzgórze Ramża. Inicjatorem działania jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Bełk.

 

 

„Lasy zajmują około 40% powierzchni Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, a najwyższym naturalnym wzniesieniem naszej miejscowości jest Wzgórze Ramża – miejsce o ogromnym potencjale przyrodniczym i turystycznym. Chcielibyśmy odkryć je na nowo i pokazać jego piękno” - mówi Michał Stokłosa, wiceprezes SNRRWB.

Inicjatorzy działania deklarują stworzenie nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji, które pozwoli mieszkańcom Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz turystom aktywnie odpocząć na łonie natury. Pomysłodawcy utworzenia ścieżki chcą także wykorzystać przyrodniczy i turystyczny potencjał Wzgórza Ramża. Przy okazji, przypomną także legendę o słynnym rozbójniku Ramży, który miał kiedyś zamieszkiwać to miejsce.

 

W realizację projektu, promującego Gminę oraz aktywny wypoczynek, zaangażowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa Biegowa „Luxtorpeda” Czerwionka oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach m. in. jako eksperci w dziedzinie lekkoatletyki, w tym w biegach i nordic walkingu.

 

„Wspólnie z przedstawicielami Luxtorpedy i MOSiR-u wyznaczymy trasę biegową oraz nordic walking i odpowiednio ją oznakujemy” - wyjaśnia Leszek Szejka, realizator projektu.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach udzieli wsparcia finansowego w wysokości 1 500 zł na zakup dwóch tablic informacyjnych, które zostaną zamontowane na terenie Wzgórza Ramża.

Jedna z tablic będzie informowała o przebiegu trasy biegowej i nordic walking (zostanie nazwana: Biegaj i chodź śladami Rozbójnika Ramża) wraz z oznaczonymi odległościami między trasą a głównymi punktami w okolicznych miejscowościach. Druga tablica zostanie umieszczona na terenie Wzgórza Ramża i będzie zawierać informacje o historii, walorach krajoznawczych i przyrodniczych oraz o legendarnym Rozbójniku Ramży.

 

„Członkowie Stowarzyszenie GB „Luxtorpeda” udzielą także pomocy przy organizacji wydarzenia promującego projekt, tj. biegu na 5 lub 10 km oraz konkursu dla dzieci wraz z przejażdżką bryczką. Odbędzie się także bieg dla najmłodszych mieszkańców” - dodaje L. Szejka.

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu „Międzysektorowa współpraca, czyli wspólnota samorządowa w innym wymiarze”. Bełkowski projekt wyłoniony został w konkursie na realizację najciekawszych inicjatyw. Przy ocenie wniosków komisja brała pod uwagę kryteria przyjęte w regulaminie konkursu, m.in. zgodność inicjatyw z celami konkursu, realność realizacji projektu, innowacyjność czy też trwałość inicjatyw w czasie.

 

 

 

do góry