Strona główna/Urząd/Aktualności/Informacja Tauron Dystrybucja dotycząca awarii i naprawy sieci energetycznych!

Informacja Tauron Dystrybucja dotycząca awarii i naprawy sieci energetycznych!

Aktualności 10 Lipca 2015

TAURON Dystrybucja informuje, że po huraganowym wietrze, który przeszedł nad południem kraju, trwa nadal przywracanie zasilania do klientów. Do największych uszkodzeń na Śląsku doszło na liniach energetycznych na terenie powiatów: mikołowskiego, pszczyńskiego, rybnickiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Bezpośrednio po wichurze mieliśmy uszkodzone:

- 29 linii wysokiego napięcia

- 65 linii średniego napięcia

- 9 wyłączonych Głównych Punktów Zasilania

- 2 połamane słupy na linii wysokiego napięcia, kilkadziesiąt słupów na liniach średnich   napięć oraz kilkadziesiąt miejsc, gdzie powalone drzewa zerwały przewody linii średniego napięcia.

W pierwszej kolejności usuwane były uszkodzenia w Głównych Punktach Zasilania i na liniach wysokich napięć, co pozwoliło przywrócić zasilanie już w pierwszym dniu po wichurach do zdecydowanej większości naszych klientów.

Nadal jednak trwają prace przy usuwaniu awarii na liniach średniego i niskiego napięcia.

Do godzin wieczornych 10 lipca (piątek), zostaną usunięte awarie na liniach średniego napięcia. W sobotę i niedzielę (11 i 12 lipca) usuniemy awarie na liniach niskiego napięcia i będziemy naprawiać przyłącza do budynków.

Na niskim napięciu mamy obecnie do naprawy 700 zerwanych przewodów, co dotyka około 2 000 niezasilonych klientów z terenu objętego zniszczeniami sieci. W pracach uczestniczy nieprzerwanie 120 ekip energetyków, które pracują w terenie nad przywróceniem dostaw energii do wszystkich klientów.

do góry