Strona główna/Urząd/Aktualności/Industriada już jutro

Industriada już jutro

Aktualności 8 Czerwca 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w INDUSTRIADZIE - Święcie Szlaku Zabytków Techniki, w tym roku odbywającej się pod hasłem „Industria jest kobietą”.
 
Wydarzenie odbędzie się już jutro, na terenie osiedla Familoków. Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin.

Startujemy o 14.30 od warsztatów jogi na trawie (teren SP nr 5), następnie - od godz. 16.00 do 20.00 na placu rekreacyjnym czekać będzie mnóstwo warsztatów (ceramiczne, decoupage, tworzenie ekomydełek, ozdabianie toreb zakupowych, warsztaty pn. „Jadalne obrazki”, miasto-ogród w słoiku i wiele innych), konkursów, zabaw, animacji.

Zachęcamy również do udziału w grze miejskiej, specjalnie przygotowanej na tę okazję.

Na terenie podwórka przy SP nr 5 czekają dmuchańce XXL oraz sztuczna krowa do dojenia. Będzie tam można także uczestniczyć w warsztatach Dinoopowieści dla najmłodszych (wspólne czytanie bajek, rysowanie).

Na zainteresowanych wykonaniem zabawnego portretu, czekają dwie karykaturzystki. Przygotowaliśmy też energorower, lustrzaną fotobudkę i magiczne lustra. Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich.

Zachęcamy do zwiedzania osiedla koleją turystyczną lub do skorzystania z wycieczki pieszej z przewodnikiem (12.00, 14.00, 16.00, 18.00 - zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej ul. Mickiewicza 10) . Do Państwa dyspozycji jest także Izba Tradycji KWK „Dębieńsko” (ul. 3 Maja 44) z imponującymi eksponatami i pamiątkami górniczymi oraz Izba Tradycji na Familokach (ul. Mickiewicza 10).

Na scenie wystąpią: Claudia i Kasia Chwołka, Muzykanty i Kapela z Naszego Miasteczka. Nie zabraknie występów uczniów szkół i przedszkoli.

Dla miłośników Śląska i teatru mamy także prawdziwą gratkę - spektakl plenerowy „Żywoty świętych osiedlowych” na podstawie książki Lidii Amejko, połączony z autentycznymi historiami mieszkańców naszych Familoków (15.00, 17.00, 19.00 ul. Mickiewicza 8).

Wstęp oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zachęcamy do odkrywania, wspólnie z dziećmi, dziedzictwa naszej najbliższej okolicy.

do góry