Strona główna/Urząd/Aktualności/Industriada 2017 już za nami

Industriada 2017 już za nami

Aktualności 11 Czerwca 2017

W sobotę na terenie osiedla familoków odbyło się niezwykłe święto Szlaku Zabytków Techniki - Industriada.

 

Scenariusz wydarzenia obejmował mnóstwo atrakcji – kino, niezwykle widowiskowe inscenizacje Teatru „Gry i ludzie” pn. „Przemysłowa parada”, wiele różnorodnych warsztatów, konkursów i animacji, pokaz muzyczny z cewkami Tesli, sprawnościowy tor przeszkód na niesamowitych dmuchańcach XXL pn. „Rodzinna szychta”, zwiedzanie osiedla, zwiedzanie Izby Tradycji KWK „Dębieńsko”, a na pamiątkę z Industriady – bezpłatna karykatura węglem i „richtig ślonskie knipsowanie” w fotobudce.

Zaproszono też na spotkanie z hajerem – Mieczysławem Bieńkiem, popisy sceniczne dzieci z Przedszkola nr 6 i nr 10, Zespołu Szkół nr 3, Placówki Wsparcia Dziennego oraz koncerty: Grzegorza Poloczka i Jacka Silskiego. Industriadę prowadziła Kapela z Naszego Miasteczka. Nie zabrakło prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich i wystawy fotograficznej przygotowanej przez seniorów z leszczyńskiego zameczku.

Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Woj. Śląskiego Grzegorza Wolnika, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernarda Strzodę oraz Zastępcę Burmistrza Andrzeja Raudnera.

„Chciałbym serdecznie pogratulować burmistrzowi oraz jego pracownikom, którzy sprawili, że familoki dołączyły w tym roku do Szlaku Zabytków Techniki. Wyjątkowego grona najciekawszych i najbardziej wartościowych zabytków przemysłowych na Śląsku” – powiedział, reprezentujący władze wojewódzkie, Grzegorz Wolnik. „To dla nas zaszczyt, ale i zobowiązanie. Staramy się sprostać najwyższym standardom i cieszymy się, że nasze piękne zabytkowe osiedle może przeżywać swoją drugą młodość” - dodał burmistrz. Burmistrz podziękował również Radzie Miejskiej za wspieranie inicjatyw, których celem jest promocja familoków.

Tegoroczna Industriada, mimo kapryśnej pogody przyciągnęła ponad 3,5 tys. osób. „Warto podkreślić, że do tego wydarzenia przygotowujemy się już od stycznia. Obmyślamy scenariusz, dopełniamy formalności, pozyskujemy środki zewnętrzne, wymyślamy jak najwięcej atrakcji zgodnych z tematem wydarzenia, wreszcie - z wielką starannością dopinamy wszystko na ostatni guzik. Bardzo cieszymy się widząc, że Industriada w Czerwionce przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, zapewniając im moc niezapomnianych wrażeń” - dodają organizatorzy z UGiM.

Industriada 2017 już za nami. „Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom święta Szlaku Zabytków Techniki i zapraszam do odkrywania urody naszego osiedla przez cały rok" – podsumowuje burmistrz W. Janiszewski.

do góry