Strona główna/Urząd/Aktualności/Industriada „W rytmie maszyny”

Industriada „W rytmie maszyny”

Aktualności 18 Kwietnia 2017

Za niecałe dwa miesiące - 10 czerwca odbędzie się Industriada 2017. Weźmie w niej udział 47 przemysłowych zabytków z 28 miast województwa śląskiego, a wśród nich – już po raz trzeci, choć tym razem jako obiekt Szlaku Zabytków Techniki, zabytkowe familoki z Czerwionki-Leszczyn.

Industriada to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W ubiegłym roku w tym wyjątkowym święcie Szlaku Zabytków Techniki wzięło udział 90 tysięcy osób. Festiwal został wybrany najlepszym produktem turystycznym Polski. Tegoroczny program Industriady konstruowany jest „w rytmie maszyny” – to motyw przewodni festiwalu, którym inspirują się wszystkie obiekty biorące udział w Industriadzie.

Pierwsze szczegóły programu Industriady poznamy podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 8 maja. Pełny program festiwalu zostanie zaprezentowany 10 dni później – 18 maja. Na razie organizatorzy zdradzają tylko, że wydarzenie znów nas pozytywnie zaskoczy.

Tegoroczny temat „W rytmie maszyny” to duże wyzwanie dla organizatorów. W prace nad festiwalem w Czerwionce-Leszczynach włączają się jednostki organizacyjne Gminy i Miasta, a także stowarzyszenia, przedsiębiorcy i wolontariusze.

„Wspólnie dokładamy starań, aby Industriada zagwarantowała jej uczestnikom moc przemysłowych atrakcji. Już dziś zachęcamy mieszkańców i gości, by wzięli udział w wydarzeniu na familokach. Industriada w Czerwionce-Leszczynach wyróżnia się niezwykle bogatą ofertą. Po raz kolejny gwarantujemy atrakcje, jakich wcześniej nie było w naszym mieście” - zachęca Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik UGiM, która koordynuje Industriadę w Czerwionce-Leszczynach.

Na realizację zadania, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, pracownicy UGiM pozyskali także środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego. „16 000 zł dotacji jest dla nas wsparciem w realizacji bogatego scenariusza imprezy” - dodaje Andrzej Wącirz, naczelnik Wydziału Programowania i Funduszy Zewnętrznych UGiM Czerwionka-Leszczyny.

do góry