Strona główna/Urząd/Aktualności/Inauguracja studiów podyplomowych w Czerwionce-Leszczynach

Inauguracja studiów podyplomowych w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 23 Października 2017

20 października w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się wyjątkowa uroczystość – inauguracja pierwszego roku akademickiego studiów podyplomowych w Czerwionce-Leszczynach. Organizatorem studiów jest Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie.

 

„Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku. Obecnie jesteśmy w ważnym i przełomowym momencie, jeżeli chodzi o edukację w naszym kraju. Reforma, którą przechodzi polskie szkolnictwo, wymogła na nas kolejne działania. Studia, które otwieramy dzisiaj są kolejnym krokiem w tym kierunku. To oferta  dla nauczycieli, którzy chcą zdobywać wiedzę oraz nowe kwalifikacje. Życzę wszystkim studentom dobrej atmosfery w trakcie studiów oraz możliwości poszerzenia wiedzy” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. „Składam również ogromne podziękowania za zaangażowanie, które doprowadziło do tego, że dzisiaj w Czerwionce-Leszczynach mamy siedzibę wyższej uczelni” - dodał.

 

„Dzisiejszy dzień jest otwarciem nowego etapu kształcenia w naszej gminie – otwieramy po raz pierwszy studia podyplomowe. Złoża sukcesu i diamenty, również w dziedzinie szkolnictwa Czerwionka-Leszczyny posiadała od zawsze. Szlifujemy je dzięki nauczycielom, którzy, dzięki otwarciu studiów podyplomowych, podejmują właśnie kolejny trud dokształcania się” - mówiła Grażyna Strzelecka, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach, składając podziękowania na ręce Burmistrza Wiesława Janiszewskiego oraz Zastępcy Burmistrza Andrzeja Raudnera, za starania na rzecz otwarcia studiów podyplomowych w Czerwionce-Leszczynach – Studiów Blisko Domu. Podziękowania te skierowała również w kierunku wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy.

 

W uroczystej inauguracji studiów uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Przedstawiciele Instytutu Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Komunikacji, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie: prof. dr hab. Brenard Koziróg, Małgorzata Jakubczyk i Cezary Bedka, Wiceprezes Śląskiego Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego Ewa Niedbała, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach Grażyna Strzelecka,  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Iwona Flajszok, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorz Potysz, Honorowy Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach Robert Kowol, Sekretarz Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach Urszula Lawnik, przedstawiciele Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych w Katowicach, Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach,  radni powiatowi i gminni, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy i powiatu oraz słuchacze studiów podyplomowych w Czerwionce-Leszczynach.

do góry