Strona główna/Urząd/Aktualności/Inauguracja sezonu artystycznego w CKE

Inauguracja sezonu artystycznego w CKE

Aktualności 11 Października 2015

 

10 października odbyła się uroczysta inauguracja nowego sezonu artystycznego w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Wystąpiła Justyna Steczkowska. To był wspaniały, zakończony owacjami na stojąco koncert.

 

Bilety na to wydarzenie sprzedały się bardzo szybko i każdy, kto miał okazję spędzić sobotni wieczór w CKE z pewnością na długo zapamięta tę uroczystość.

Koncerty Justyny Steczkowskiej to niezwykłe widowisko. Dojrzały spektakl, podczas którego artystka prezentuje swój wspaniały czterooktawowy głos i niezwykłą charyzmę.

 Justyna Steczkowska zaśpiewała standardowe przeboje – Oko za oko, słowo za słowo czy Za karę. Nie zapomniała o Boskim Buenos (Buenos Aires), które utorowało jej drogę do kariery i które sala odśpiewała wspólnie z wokalistką. Nie zabrakło Sanktuarium, które dedykowała swoim rodzicom i wyjątkowego Wracam do domu. Artystka zapowiadała także swoją najnowszą płytę, która ukaże się niebawem. Płyta powstała we współpracy z najsłynniejszym bałkańskim trębaczem Bobanem Markoviciem.  - "To będzie cygańskie szaleństwo. Wielkie show na scenie. Zapragnęłam muzycznie szału, olbrzymich emocji i kolorów" - mówiła o swojej nadchodzącej płycie zapraszając na kolejne koncerty.

Po koncercie artystka spotkała się z fanami, podpisywała płyty i plakaty, pozowała do zdjęć.

-"To są najpiękniejsze chwile, pełne wzruszeń. Bardzo je sobie cenię. Wtedy można zobaczyć swoich fanów, dowiedzieć się jacy są, czego oczekują" - powiedziała piosenkarka.

 

Wspaniały koncert zapowiada doskonały sezon artystyczny w Czerwionce-Leszczynach.

Za nami dwa wspaniałe, pełne znakomitych artystów i cudownej publiczności, niezwykle udane sezony artystyczne w tym miejscu. Pełni przekonania, że nie inaczej będzie w tym roku, otwieramy dzisiejszą uroczystość” - powitano zebranych gości.

 

Inauguracja sezonu jest niezwykle ważnym świętem. A w tym roku nabrała szczególnego charakteru – otrzymano bowiem informacje o nadaniu odznaczeń państwowych dla pracowników samorządowych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Tuż przed koncertem Wicewojewoda Śląski Gabriela Lenartowicz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewskim wręczyli wyróżnionym przez Prezydenta RP złote i srebrne medale za długoletnią służę.

Medalem złotym odznaczeni zostali: Celina Cymorek, Cecylia Grzybek, Benedykt Korus, Edward Kucharczyk, Marian Uherek. Medalem srebrnym odznaczone zostały: Mariola Czajkowska i Ewelina Falkiewicz.

Wicewojewoda gratulowała wyróżnionym, zwracała także uwagę na problemy związane z brakiem szacunku do pracy urzędnika i częste posługiwanie się krzywdzącymi stereotypami. Burmistrz podziękował pracownikom za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. „Wyróżnienie dla nas, odbieramy jako docenienie zespołu pracowników, z którymi mamy przyjemność współpracować, a dalej – jako zaszczyt dla całej naszej Gminy” - mówił w imieniu nagrodzonych Marian Uherek.

 

 

do góry