Strona główna/Urząd/Aktualności/Inauguracja roku szkolnego dla pracowników oświaty

Inauguracja roku szkolnego dla pracowników oświaty

Aktualności 14 Września 2015
W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 dla pracowników oświaty. Gospodarzami wydarzenia byli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Prezes oddziału ZNP w Czerwionce-Leszczynach Grażyna Strzelecka.
 
„To już druga uroczysta inauguracja roku szkolnego dla pracowników oświaty Gminy i Miasta. Wydarzenie,  zapoczątkowane w ubiegłym roku, zostało dobrze przyjęte, więc cieszę się z naszego spotkania, z dokonywanych dziś podsumowań, omawianych planów na przyszłość  i  - przede wszystkim - integracji środowiska– powitała gości Grażyna Strzelecka, prezes oddziału ZNP w Czerwionce-Leszczynach. - Związek Nauczycielstwa Polskiego to jeden z najstarszych związków zawodowych w Polsce, w tym roku obchodzi 110 rocznicę działalności. Oddział ZNP działa także w Czerwionce-Leszczynach, pragniemy podkreślić nasze oddanie i troskę o dobro oświaty”.
 
Jubileusz ZNP splótł się w tym roku z 25-leciem samorządności. Podczas uroczystości złożono więc podziękowania zaangażowanym w rozwój oświaty w naszej gminie. Nie zabrakło gości, z zaprzyjaźnionych oddziałów ZNP oraz samorządów z Orzesza, Żywca i Milówki.
"Mając na względzie nasze zawodowe środowisko i warunki pracy, nie sposób pominąć pierwszorzędnej roli samorządów, tak na poziomie miast i gmin, jak i powiatów. Regularne wydatki na rozwój i modernizację placówek oświatowych znacząco podnoszą ich standard i funkcjonalność" -wyjaśniała G. Strzelecka.
 
W uroczystości uczestniczyli:
 
Zastępca burmistrza Czerwionki-Leszczyn Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz, prezes okręgu śląskiego ZNP Jadwiga Rezler, naczelnik wydziału edukacji UGiM Iwona Flajszok, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, członkowie ZNP oraz nauczyciele niezrzeszeni w związku.
 
„Oświata to inwestycja w przyszłość gminy, dlatego podkreślam dziś rolę, którą odgrywa nasz samorząd we wspieraniu placówek oświatowych – powiedział burmistrz Wiesław Janiszewski. - Składam serdeczne podziękowania dla Związku Nauczycielstwa Polskiego za doskonałą współpracę. Kieruję także życzenia do wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników gminnych placówek oświatowych. Dziękuję za to, że dzieci i młodzież z Czerwionki-Leszczyn mogą korzystać z Państwa wiedzy, życzliwości, autorytetu i przyjaźni".
Sukcesów oraz satysfakcji z pełnionego posłannictwa życzył także  oddziałowi ZNP Marek Profaska, wicestarosta powiatu rybnickiego.
 
Uroczystość zakończył występ kabaretu 44-200 oraz Formacji Tanecznej Zygzak.
top_baner
do góry