Imieniny Zucha

Aktualności 17 Marca 2016

„Imieniny Zucha” to bez wątpienia data, która na stałe zapisała się w kalendarzu środowiska harcerskiego. Zuchy to najmłodsi z członków Związku Harcerstwa Polskiego. Swoje święto obchodzą jedynie raz na cztery lata, dlatego Hufiec Czerwionka-Leszczyny zorganizował w tym dniu „Bajkowe Imieniny Zucha”. Odbyły się one 29 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Każdy uczestnik imprezy przyszedł przebrany w bajkowy strój. Pamiętając o tym, że „raz na cztery lata zuch jest pępkiem świata” przygotowano „Bajkową Olimpiadę Sportową”. Zapalono znicz olimpijski, odsłonięto flagę, przedstawiono punktację. Olimpiadę sportową uroczyście otworzył Komendant Hufca – hm. Janusz Jasiek, a sędziami byli rodzice. Zuchy wzięły udział w następujących konkurencjach: „Zbudowanie wieży z 29 kubków”, „Balonowi deptacze”, „Jaka to melodia?”, „Z jakiej bajki jest ten przedmiot?”. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi brali udział w zabawach i pląsach.

„Pomimo, że na stołach było dużo łakoci, nagle na salę został przyniesiony ogromny tort, ufundowany przez Komendę Hufca. Wszyscy z wielką radością zabrali się za pałaszowanie, następnie najedzeni i uśmiechnięci stanęliśmy w kręgu, aby przekazać sobie Iskierkę Przyjaźni. Impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i pracy następujących osób: hm. Danuty Korus, dh. Anny Czeryby, dh. Natalii Kubasy, dh. Oli Woźniak, dh. Michała Frycza oraz harcerzom z 10 DH "Obieżyświat" i 13 DSH "Załoga Rudego" – relacjonują uczestnicy imprezy.

Na następne imieniny zuchy muszą czekać aż cztery lata!

do góry