Strona główna/Urząd/Aktualności/Imieniny biblioteki w Zespole Szkół nr 3

Imieniny biblioteki w Zespole Szkół nr 3

Aktualności 27 Października 2016

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
 albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.
J. Lelewel

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych, które w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest zawsze w październiku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W Zespole Szkół nr 3 hucznie świętowano imieniny biblioteki 25 października.


W ramach obchodów dnia książki i biblioteki odbyły się w ZS 3 okolicznościowe apele, podczas których uczniowie klasy VI a SP, III a, III b, II c gimnazjum prezentowali na różne sposoby swe ulubione lektury, zachęcali do czytania i odwiedzania bibliotek szkolnych, a przy tym doskonale się bawili. Dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak wręczyła uczniom zaangażowanym w akcji Narodowe Czytanie dyplomy i słodkie upominki za udział w konkursach: wiedzy o książce - „Quo vadis”, na ilustrację plastyczną do powieści Sienkiewicza oraz lapbook poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły .

Podczas tego święta każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w stroju dowolnej postaci literackiej, przynieść swoją ulubioną książkę i zaprezentować ją przed całą klasą. Odbył się też maraton czytania, konkurs projektowania okładek i plakatów do książek.

Wszyscy świetnie się bawili i zachęcali się nawzajem do czytania.    

do góry