Strona główna/Urząd/Aktualności/IX Kampania Białych Serc

IX Kampania Białych Serc

Aktualności 9 Października 2013

Już 12 października 2013 roku ropocznie się IX ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom, którego pomysłodawcą jest Mariusz Zalewski,a głównym organizatorem Grupa Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. W tym roku Kampania Białych Serc potrwa do 20 października 2013 i po raz pierwszy zawita do takich miejscowości jak Sandomierz, Częstochowa, Radków, Miłosław, Czerwionka-Leszczyny oraz Płock.

Kampania Białych Serc będzie także przeprowadzona na facebooku-u oraz portalach interentowych w Polsce.

W ramach Kampanii Białych Serc jak zawsze odbędą się głośne Marsze Białych Serc,apele i pogadanki w szkołach, różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe, wystawy gazetek ściennych,książek o tematyce dotyczącej uzależnień i zagrożenia jakie niesie ze sobą AIDS, projekcja filmów profilaktycznych, konsultacje prawne w sprawach związanych od uzależnień, bezpłatne badania na obecność wirusa HIV, warsztaty kreatywne,spotkania z osobami uzależnionymi.Jak zawsze rozdawane będą białe serduszka i białe balony-symbole Kampanii. Kampania poświęcona jest ofiarom uzależnień,a więc na grobach osób uzależnionych zapłoną znicze, odbędą się modlitwy,a 20 października zapłoną Ciepłe Serca Pamięci dla wszystkich,którzy przegrali walkę z uzależnieniem. W tym roku IX Kampania Białych Serc poświęcona jest także chorym na AIDS wśród których największy odsetek to narkomanii.

IX Kampania Białych Serc objęta została patronatem:
Biskupa Płockiego Piotra Libery, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starostę Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji i Zdrowia Jana Marka Wtulicha, Komendanta Powiatowego Policji w Mławie mł.insp. Jarosława Hofmana, zawodnika MMA Kamila Bazelaka, dziennikarza i publicystę Wiesława Hagedornego, maratończyka Pawła Lucimę, pisarki Jolantę Horodecką-Wieczorek i Dorotę Mularczyk.

Ambasadorką IX Kampanii Białych Serc została Joanna Kaczyńska - Mistrzyni Fitness Bikini 2013

Patronat medialny i wsparcie medialne protestu nad IX Kampanią Białych Serc objęły: RADIO 7 , Tygodnik Gazeta Mławska, MŁAWAINFO.PL, Głos Mławy, Portal Mława.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do zawieszenia w oknach swoich domów białych serduszek w czasie trwania Kampanii tj. od 12 do 20 października 2013.

Z pozdrowieniami
Mariusz Zalewski
www.bialeserca.pl.tl
Adres email: kampaniabs@wp.pl

do góry