Strona główna/Urząd/Aktualności/IV rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

IV rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

Aktualności 31 Maja 2016

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Rybniku zaprasza na organizowany IV rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.
Rajd odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godz. 10:00 (zbiórka od godz. 9:00, miejsce: filia nr 4 PiMBP, ul. Za Torem 3b, Paruszowiec-Piaski, Błonia). Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn mogą dołączyć do rajdu na trasie:

start z Paruszowca - godz. 10:00
kościół w Bełku - godz. 11:30
izba tradycji kopalni "Dębieńsko" - godz. 13:00
przyjazd do Biblioteki Publicznej w Czerwionce - godz. 14:30
wyjście na Industriadę - godz. 15:45
przyjazd do Paruszowca - godz. 18:00

„Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów. Rajdowi towarzyszyć będzie bookcrossing (bezpłatna wymiana książek). Kolorem akcji jest pomarańczowy (uczestnicy proszeni są o założenie w miarę możliwości pomarańczowych koszulek).

Przebieg rajdu jest atrakcyjny topograficznie i przyrodniczo. Ciekawostki historyczne przedstawi Aleksander Żukowski – przewodnik i turystyczny pasjonat, autor przewodnika po szlakach rowerowych, pieszych i dydaktycznych Rybnika „Szlakami Zielonego Śląska”.

Główne atrakcje: podjazd pod bramę nieistniejącej kopalni „Dębieńsko”, na jednym z familoków Starej Kolonii uczestnicy zobaczą tablicę pamiątkową Wilhelma Szewczyka i osiedle familoków, zwiedzą też izbę tradycji. Następnie zaplanowano wjazd na wzgórze Ramża, przejazd tuż obok kapliczki św. Huberta, buka oraz stacji meteo. Rowerzyści wezmą udział w inauguracji Industriady w Czerwionce-Leszczynach i wrócą na Piknik Dzielnicowy na Paruszowcu-Piaskach.

Zapisy: tel. 324221320, e-mail: bziolko@biblioteka.rybnik.pl lub osobiście w filii nr 4 (ul. Za Torem 3b, Rybnik).

do góry