Strona główna/Urząd/Aktualności/IV Turniej Sportowy Hufca ZHP

IV Turniej Sportowy Hufca ZHP

Aktualności 26 Listopada 2013

W dniach 18-20.10.13 w Zespole Szkół nr 2 w Czerwionce odbył się „IV Turniej Sportowy” zorganizowany przez Hufiec Czerwionka-Leszczyny i 8 drużynę wędrowniczą Feniks. Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w ramach działalności pożytku publicznego.

Drużyny, które zgłosiły swój udział mogły wziąć udział w turnieju piłki nożnej lub siatkowej.  Dla najmłodszych został zorganizowany turniej w dwa ognie.

Przygotowano także inne atrakcje - zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, artystyczne oraz harcerskie zabawy na świeżym powietrzu.

Po wielogodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną w turnieju piłki nożnej okazała się drużyna MDP Książenice. Drugie miejsce zajęli  Olimpijczycy z Będzina.  Trzecie miejsce wywalczyli  ex  aequo Powiatowa Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza oraz Pompka Paruszowiec.

W rozgrywkach siatkówki wygrała drużyna Messerschmitty, drugie miejsce zdobyła drużyna Zieloni Magic, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna V-players.

W rozgrywkach w dwa ognie wygrała 15 drużyna harcerska „Młode wilki”. Drugie miejsce należało się dzielnie walczącej 8 Gromadzie Zuchowej „Smerfy”. Trzecie miejsce zajęła 10 Gromada Zuchowa „Wilusiowe Ludki”.

Puchar dla najlepszego sportowca otrzymał Mateusz Niedobecki.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Dla drużyn, którym w tym roku nie udało się zdobyć żadnego miejsca na podium czekały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Polecamy materiał wideo:

 

top_baner
do góry