Strona główna/Urząd/Aktualności/IV Olimpiada zdrowia w Leszczynach

IV Olimpiada zdrowia w Leszczynach

Aktualności 30 Listopada 2011

W miniony poniedziałek w Zespole Szkół nr 1 odbyła się "IV Olimpiada zdrowia" dla
uczniów klas I-III.

Jakie znasz witaminy, które powinniśmy zjadać? Które produkty sprzyjają zdrowiu? Dlaczego pierwsze śniadania jest ważne? Zakreśl przedmioty potrzebne do utrzymania czystości rąk i nóg. Jak często powinniśmy myć ręce? Jaki jest numer telefonu na policję?

Oto część pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy olimpiady. Oprócz testu przygotowano dla nich także krzyżówki, rebusy i łamigłówki sprawdzające wiedzę z higieny i zdrowego stylu życia.
Specjalny program artystyczny przedstawili uczniowie ZS nr 1. 

"Celem corocznego konkursu jest promocja zdrowia – wyjaśniaAnna Bober, dyrektor ZS nr 1. - Olimpiada wpisuje się w ważna ideę realizowaną przez szkołę – chcemy, aby nasi uczniowie prawidłowo się odżywiali, zdobywali wiedzę na temat zdrowia i higieny. Służy temu m.in. program "Owoce w szkole", w którym bierzemy udział. Staramy się 
zwiększyć udział warzyw i owoców w codziennej diecie dzieci. To bardzo ważne na etapie kształtowania się nawyków żywieniowych uczniów. W nauczaniu zintegrowanym szkoła realizuje także indywidualne programy, które poświęcone są promocji zdrowia".

W konkursie uczestniczyło sześć drużyn. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zdrowia i higieny. Jednak najlepsze w rywalizacji okazały się uczennice SP nr 8 w Dębieńsku – Anna Rogowska
i Natalia Czyż.

"Najłatwiejsza była krzyżówka. Test trochę trudniejszy, ale też sobie poradziłyśmy -  relacjonują laureatki. - Z niepokojem patrzyłyśmy na tablicę z punktacją, bo SP nr 1 prowadziła, ale cieszymy się, że mogłyśmy wygrać" - dodają dziewczynki.

Uczennice z Dębieńska odebrały puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dyplomy, upominki i gratulacje z rąk Naczelnik Wydziału Ekologii i Zdrowia Cecylii Grzybek, dyrektor ZS nr 1 Anny Bober oraz metodyk nauczania zintegrowanego Ewy Tkocz.
II miejsce w konkursie zdobyli uczniowie SP nr 1, a III – SP nr 5.

"V Olimpiada Zdrowia" odbędzie się za rok w Dębieńsku.

do góry