Strona główna/Urząd/Aktualności/IV Festiwal Tańca Inspiracje

IV Festiwal Tańca Inspiracje

Aktualności 20 Marca 2018

W minioną sobotę scenę Centrum Kulturalno-Edukacyjnego wypełnił taniec. Już po raz czwarty odbył się Festiwal Tańca „Inspiracje” - impreza, która od pierwszej edycji przyciąga do Czerwionki-Leszczyn wszystkich miłośników tańca.

 

1400 tancerzy, 85 formacji tanecznych, 50 choreografów, 4 województwa, 8 godzin zmagań tanecznych – tak w liczbach prezentują się sobotnie „Inspiracje”. Co jednak podkreśliła kierownik festiwalu Beata Gużda-Krzyżaniak, te liczby mogły być dużo większe – festiwal cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że przyjmowanie zgłoszeń kończy się już w styczniu.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-26 lat oraz trzech kategoriach tanecznych: show dance, street dance i jazz dance. Grand Prix Festiwalu zdobył zespół „Elektra” z Rudy Śląskiej, którego choreografem jest Agnieszka Ślusarek. Sukcesami mogą pochwalić się również zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach. W kategorii show dance (8-11 lat) II miejsce zajął „Rytm Kadetki A”, III miejsce - „Zygzaczek”, a wyróżnienie w kategorii street dance (8-11) wywalczył „Rytm Kadetki B”. W kategorii show dance (11-15 lat) triumfował zespół „Rytm Juniorki”, zaś w show dance (16-24 lat) III miejsce zajął „Rytm Seniorki”.

 

Festiwal uroczyście otworzy Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, życząc wszystkim jego uczestnikom powodzenia, jak najwyższych wyników, ale również wspaniałej zabawy. Po burzliwych obradach jury w składzie: Joanna Wiechowska, Katarzyna Knihinicka, Michał Kott i ogłoszeniu wyników, puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczyły Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska oraz wicedyrektor MOK-u Alicja Kontny.

 

 

Wyniki IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Inspiracje” 2018

 

SHOW DANCE 8-11 LAT
I miejsce MAŁA REAKTYWACJA

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY ŻORY)
II miejsce RYTM KADETKI A

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CZERWIONKA-LESZCZYNY)
III miejsce ZYGZACZEK

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CZERWIONKA-LESZCZYNY)
Wyróżnienie I stopnia MAŁY FLEX

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY RYBNIK)
Wyróżnienie I stopnia MASZKA MINI

(STUDIO TAŃCA I EDUKACJI „WARSZTAT” BYTOM)
Wyróżnienie I stopnia MASZKA

(STUDIO TAŃCA I EDUKACJI „WARSZTAT” BYTOM)
Wyróżnienie II stopnia PEREŁKI

(GMINNY OŚRODEK KULTURY REŃSKA WIEŚ)
Wyróżnienie II stopnia MIDI PEREŁKI

(GMINNY OŚRODEK KULTURY REŃSKA WIEŚ)
Wyróżnienie III stopnia GEST KIDS

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH BRZOZÓW)
Wyróżnienie III stopnia TĘCZA III

(STOWARZYSZENIE KULTURY ZIEMI RACIBORSKIEJ „ ŹRÓDŁO” RACIBÓRZ)

JAZZ DANCE 8-11 LAT
I miejsce D3 D

(WAY OF LIFE TYCHY)
II miejsce PARADOX I

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY I SPORTU PYSKOWICE)
III miejsce MACZEK II

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 1 ZABRZE)
Wyróżnienie I stopnia FIGIEL

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY RYBNIK)
Wyróżnienie I stopnia MAŁE DINO 1

(STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZESPOŁU DINO ANDRYCHÓW)
Wyróżnienie I stopnia AKRODANCE

(STUDIO TAŃCA I EDUKACJI „WARSZTAT” BYTOM)
Wyróżnienie II stopnia GEST MINI

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH BRZOZÓW)
Wyróżnienie II stopnia FORMA JUNIOR

(MIEJSKI DOM KULTURY BIELSKO-BIAŁA)
Wyróżnienie III stopnia MINI SLIDE

(OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ MIKOŁÓW)

STREET DANCE 8-11 LAT
I miejsce JUST KIDS

(JUST DANCE STUDIO CHRZANÓW)
II miejsce OREO KIDS

(STUDIO TAŃCA LA FIESTA RACIBÓRZ)
III miejsce KINDER MAFIA

(FUNDACJA PGE ENERGIA CIEPŁA RYBNIK)
Wyróżnienie I stopnia TDK CREW

(SZKOŁA TAŃCA I RUCHU “DANCE 4 YOU” ŻYWIEC)
Wyróżnienie I stopnia GRW SKILLS

(GRAWITACJA DANCE ACADEMY OŚWIĘCIM)
Wyróżnienie I stopnia THE DANGER SQUAD

(TITO DANCE STUDIO MYSŁOWICE)
Wyróżnienie II stopnia DIZZY

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY PSZÓW)
Wyróżnienie II stopnia FLASH DANCE CREW

(EXPLOZJA TAŃCA JASTRZĘBIE ZDRÓJ)
Wyróżnienie III stopnia TORNADO JUNIOR TEAM

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY PSZÓW)
Wyróżnienie III stopnia RYTM KADETKI B

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CZERWIONKA-LESZCZYNY)


SHOW DANCE 12-15 LAT
I miejsce RYTM JUNIORKI

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CZERWIONKA-LESZCZYNY)
II miejsce UŚMIECH JUNIORKI

(GMINNY ZESPÓŁ OŚWIATY KULTURY SPORTU I TURYSTYKI TWORKÓW)
III miejsce FORMAT

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY RYBNIK)
Wyróżnienie I stopnia IMPULS III

(SZKOŁA TAŃCA KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA KIELCE)
Wyróżnienie I stopnia REAKTYWACJA

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY ŻORY)
Wyróżnienie I stopnia FLEX

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY RYBNIK)
Wyróżnienie II stopnia ZARA II

(STOWARZYSZENIE KULTURY ZIEMI RACIBORSKIEJ „ ŹRÓDŁO” I STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY „ BAJTEL” RACIBÓRZ/ZAWADA KSIĄŻĘCA)
Wyróżnienie II stopnia EFEKT I

(STOWARZYSZENIE KULTURY ZIEMI RACIBORSKIEJ „ ŹRÓDŁO” RACIBÓRZ)
Wyróżnienie III stopnia GEST STREET

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH BRZOZÓW)


JAZZ DANCE 12-15 LAT
I miejsce MAMI

(STUDIO TAŃCA MK TARNOWSKIE GÓRY)
II miejsce D2 D

(WAY OF LIFE TYCHY)
III miejsce SIGMA

(AGENCJA ARTYSTYCZNA JOANNA SIEJA BIELSKO-BIAŁA)
Wyróżnienie I stopnia FORMA

(MIEJSKI DOM KULTURY BIELSKO-BIAŁA)
Wyróżnienie I stopnia FAME FUNKYFREE

(JAZZ DANCE ACADEMY KRAKÓW)
Wyróżnienie I stopnia JUST ART TEENS

(JUST DANCE STUDIO CHRZANÓW)
Wyróżnienie II stopnia SLIDE

(OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ MIKOŁÓW)
Wyróżnienie II stopnia ANTIDOTUM II

(MIEJSKI DOM KULTURY CZĘSTOCHOWA)
Wyróżnienie III stopnia GEST

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH BRZOZÓW)
Wyróżnienie III stopnia ENIGMA JUNIOR

(MIEJSKI DOM KULTURY BIELSKO-BIAŁA)


STREET DANCE 12-15 LAT
I miejsce GRW TEENS

(GRAWITACJA DANCE ACADEMY OŚWIĘCIM)
II miejsce FRESH STUFF KIDS

(SZKOŁA TAŃCA KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA KIELCE)
III miejsce TORNADO MAX CREW

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY PSZÓW)
Wyróżnienie I stopnia NO GRAVITATION KIDS

(TITO DANCE STUDIO MYSŁOWICE)
Wyróżnienie I stopnia JUST GANG

(JUST DANCE STUDIO CHRZANÓW)
Wyróżnienie I stopnia COOL KIDS

(FUNKYFREE DANCE STUDIO KRAKÓW)
Wyróżnienie II stopnia FRESH BEAT

(OŚRODEK WSPIERANIA RODZINY NOWA WIEŚ)
Wyróżnienie II stopnia SECOND NAME F

(UNDACJA PGE ENERGIA CIEPŁA RYBNIK)
Wyróżnienie III stopnia DYNAMIC TEAM

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY PSZÓW)


SHOW DANCE 16-26 LAT
I miejsce ELEKTRA

(RUDZKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ODK „MATECZNIK” RUDA ŚLĄSKA)
II miejsce IMPULS II

(SZKOŁA TAŃCA KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA KIELCE)
III miejsce RYTM SENIORKI

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CZERWIONKA-LESZCZYNY)
Wyróżnienie I stopnia UŚMIECH SENIORKI

(GMINNY ZESPÓŁ OŚWIATY KULTURY SPORTU I TURYSTYKI TWORKÓW)
Wyróżnienie I stopnia APLAUZ SENIORKI

(STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ZESPOŁU APLAUZ MARKLOWICE)
Wyróżnienie II stopnia REFLEX

(MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY RYBNIK)
Wyróżnienie III stopnia ZARA I

(STOWARZYSZENIE KULTURY ZIEMI RACIBORSKIEJ „ ŹRÓDŁO” I STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY „ BAJTEL” RACIBÓRZ/ZAWADA KSIĄŻĘCA)


JAZZ DANCE 16-26 LAT
I miejsce KLU

(STUDIO TAŃCA MK TARNOWSKIE GÓRY)
II miejsce D1 D

(WAY OF LIFE TYCHY)
III miejsce ANTIDOTUM III

(MIEJSKI DOM KULTURY CZĘSTOCHOWA)
Wyróżnienie I stopnia IMPULS I

(SZKOŁA TAŃCA KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA KIELCE)
Wyróżnienie I stopnia TEATR TAŃCA PASJA

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. A.K BIELSKO-BIAŁA)
Wyróżnienie I stopnia JUST ART

(JUST DANCE STUDIO CHRZANÓW)
Wyróżnienie II stopnia DINO

(STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZESPOŁU „DINO” ANDRYCHÓW)
Wyróżnienie II stopnia EXJAZZ

(EXPLOZJA TAŃCA JASTRZĘBIE- ZDRÓJ)
Wyróżnienie III stopnia PARADOX

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY I SPORTU PYSKOWICE)
Wyróżnienie III stopnia ENIGMA

(MIEJSKI DOM KULTURY BIELSKO-BIAŁA)


STREET DANCE 16-26 LAT
I miejsce SO WHAT?!

(SZKOŁA TAŃCA CUBANA BIELSKO-BIAŁA)
II miejsce JUST JUNIORS

(JUST DANCE STUDIO CHRZANÓW)
III miejsce GRW TEAM

(GRAWITACJA DANCE ACADEMY OŚWIĘCIM)
Wyróżnienie I stopnia TORNADO DREAM TEAM

(MIEJSKI OŚRODEK KULTURY PSZÓW)
Wyróżnienie I stopnia D.G.R.O CREW

(VIA SPORT ACTIV JAWORZNO)
Wyróżnienie I stopnia BLACK ROYAL

(FUNKYFREE DANCE STUDIO KRAKÓW)
Wyróżnienie II stopnia NOT 43

(SZKOŁA TAŃCA KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA KIELCE)
Wyróżnienie II stopnia NO GRAVITATION

(TITO DANCE STUDIO MYSŁOWICE)
Wyróżnienie III stopnia DINO BOYS

(STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZESPOŁU DINO ANDRYCHÓW)

 

top_baner
do góry