Strona główna/Urząd/Aktualności/III Gminny Zjazd Seniorów

III Gminny Zjazd Seniorów

Aktualności 10 Października 2017

Fundacja Fundusz Lokalny Ramża, obchodząca 15-lecie swojej działalności, serdecznie zaprasza na III Gminny Zjazd Seniorów do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach, który odbędzie się 20 października 2017 roku o godz. 17.00.

 

W ramach zaplanowanego wydarzenia społecznego, zaplanowano:

- "Powrót do przeszłości" czyli 15 lat fundacji Ramża oraz działania na rzecz gminnych seniorów;

- "Współczesne wyzwania wieku senioralnego" - wykład Prof. dr Marii Zrałek, Przewodniczącej Śląskiej Rady ds. Seniorów;

- "Gminna karta seniora" oraz "Koperta życia" - prezentacja oferty dla seniorów;

- występ zespołu wokalno-muzycznego KOWALSKI;

- występ grupy tanecznej ZYGZAK Plus;

- "Rekruci 50+ na wesoło" - przedstawienie gminnej grupy seniorów;

- drobny poczęstunek.

 

Organizatorzy, w ramach zaplanowanego wydarzenia, chcą odpowiedzieć na dwa najczęściej pojawiające się powody wykluczenia seniorów z życia społecznego i publicznego czyli brak wystarczającej oferty oraz brak rzetelnej i kompleksowej informacji. Wspieranie tej grupy społecznej w czasach starzejącego się społeczeństwa jest jednym z najważniejszych kierunków działania instytucji pomocowych, zarówno publicznych jak i organizacji pozarządowych. Mając na względzie potrzeby i oczekiwania środowisk senioralnych, fundacja Ramża już w 2015 roku zainicjowała organizację gminnych zjazdów seniorów jako spotkania integracyjne wielu różnych osób działających z i na rzecz seniorów na terenie Czerwionki-Leszczyn.

Podobnie jak w poprzednich latach, kulminacyjnym punktem podczas zjazdu seniorów będzie przedstawienie zaprezentowane przez Seniorów z Zameczku działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, którzy od kilku tygodni przygotowują się do występu przy wsparciu specjalistów z IMI Strefa Aktywności z Leszczyn.

do góry