II Turniej wsi

Aktualności 5 Lipca 2010

"II Turniej wsi", tak jak w ubiegłym roku, tłumnie zgromadził mieszkańców, którzy na wesoło rywalizowali o "Puchar burmistrza".

W minioną sobotę na stadionie LKS Decor Bełk w Bełku reprezentacje sześciu sołectw wchodzących w skład naszej gminy zmierzyły się w konkurencjach turniejowych.

Impreza rozpoczęła się od barwnego korowodu, w którym przeszły wszystkie sołectwa. Korowody stanowiły pierwszą konkurencję ocenianą przez jury. Po raz kolejny okazało się, że inwencja mieszkańców przerasta wszelkie oczekiwania organizatorów! 

Każde z sołectw przedstawiło również prezentację sceniczną zawierającą obowiązkowo piosenkę na temat danej wsi. Później przyszedł czas na rodzinną sztafetę oraz zmagania dla prawdziwych wiejskich strong manów - "super-duo". Poświęcenie i zaangażowanie reprezentacji było ogromne! W ostatniej konkurencji o punkty walczyli sołtysi. Musieli na czas wbijać gwoździe oraz zbudować wieżę widokową.

W łącznej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna gospodarzy. Sołtys Bełku, Jolanta Szejka odebrała z rąk burmistrza Wiesława Janiszewskiego zwycięskie trofeum. Chociaż wręczam puchar drużynie Bełku, gratuluję i dziękuję każdej reprezentacji. Wszyscy, którzy dziś wzięli udział w tej zabawie są zwycięzcami – mówił burmistrz Wiesław Janiszewski. I choć zaangażowanie mieszkańców gminy było ogromne, rywalizacja została na drugim planie. To świetnie, że mamy okazję, aby przede wszystkim dobrze się bawić i spotkać w gronie znajomych. – podkreślali uczestnicy. 

Organizatorzy zadbali również o wszystkie festynowe atrakcje. Była kraina zabaw specjalnie dla najmłodszych. Każde z sołectw przygotowało stoiska z lokalnymi specjałami. W czasie imprezy zaprezentowano również wystawę lokalnych twórców – malarstwo, rzeźbę, hafty. 

Na zakończenie emocji wystąpił kabaret Masztalscy, a wszyscy uczestnicy doskonale bawili się podczas zabawy tanecznej z zespołem "Szlagier Maszyna".

 

 

Więcej filmów z II Turnieju wsi pod adresem:

http://www.youtube.com/user/CZERLESZ#g/u

Polecamy galerię zdjęć z turnieju:
top_baner
do góry