Strona główna/Urząd/Aktualności/II Nocny Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

II Nocny Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 11 Września 2013

7 września 2013 r. odbył się II Nocny Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

W tegorocznej edycji wzięło udział 229 zawodników i wszyscy ukończyli bieg. Pogoda, podobnie jak w ubiegłym roku dopisała, więc warunki do biegania były znakomite. Nie zawiedli również kibice, którzy zgromadzili się licznie na trasie biegu i dopingowali zawodników.

"Co ważne, w tegorocznej imprezie wystartowały 63 osoby mieszkające w naszej gminie, co świadczy o tym, że ta forma rekreacji zdobywa nowych zwolenników" - mówi Sławomir Paluch, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach. Zwycięzcą biegu głównego został Dawid Malina z Rybnika, który dystans 10 km przebiegł w czasie 33 minut i 33 sekund. Wśród kobiet najlepsza okazała się Michalina Mendecka z Łazisk, która przebiegła 10 km w czasie 38 minut i 23 sekund. Najszybszym biegaczem z naszej gminy został Grzegorz Szymura z Leszczyn, a wśród pań triumfowała Bogumiła Kondzielnik z Książenic. Wyniki II Nocnego Biegu w Czerwionce-Leszczynach: http://www.online.datasport.pl/results991/

Uczestnikom biegu gratulował Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Alojzy Klasik.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które okazały swoją pomoc i zaangażowanie przy organizacji tej imprezy.

do góry