Strona główna/Urząd/Aktualności/I Halowe Mistrzostwa Czerwionki–Leszczyn Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce

I Halowe Mistrzostwa Czerwionki–Leszczyn Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce

Aktualności 27 Marca 2017

Citius-Altius-Fortius

 „szybciej, wyżej, silniej”

 

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Wilhelm Szewczyk był organizatorem I Halowych Mistrzostw Czerwionki – Leszczyn Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół.

Do startu w mistrzostwach zgłoszonych zostało 168 uczniów z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. W programie imprezy był bieg na dystansie 40m (dzieci młodsze z rocznika 2006 i 2005), 60 m, 200 m, 600 m, skok w dal z miejsca oraz rzut piłką lekarską. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych - 2006 i młodsi, 2005, 2004, 2003, 2002 i 2001.  Każdy z uczestników mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach. Ogółem, zawodnicy wystartowali 284 razy. Mimo tak dużej liczby startującej młodzieży, rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie. Zawodnikom gratulował Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.

"Zawody te były wspaniałym przeglądem potencjału motorycznego naszej młodzieży. Jak duże są to możliwości, świadczą wyniki uzyskane przez wszystkich startujących w poszczególnych konkurencjach - mówi Mirosław Szopniewski, prezes MUKS Wilhelm Szewczyk. - Celem działań naszego klubu jest objęcie jak największej ilości dzieci i młodzieży szkoleniem lekkoatletycznym. Nie oznacza to, że każde dziecko musi zostać lekkoatletą. Jednak z uwagi na różnorodność form ruchu i możliwość rozwijania wszystkich zdolności motorycznych, lekka atletyka jest podstawą, na bazie której można osiągać wysokie rezultaty w innych dyscyplinach sportu".                                                                                                                            

Najbliższe zawody to: mityng otwarcia sezonu, czwartki lekkoatletyczne, które rozpoczną się 20 kwietnia, a zakończą się finałem miejskim 8 czerwca, III Halowe Igrzyska Przedszkolaków (25 kwietnia), cykl imprez sportowo-rekreacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Miejscem rywalizacji będzie wspaniały stadion lekkoatletyczny oraz pozostałe obiekty sportowe Zespołu Szkół.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Wyniki.pdf

top_baner
do góry