Strona główna/Urząd/Aktualności/Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Aktualności 19 Grudnia 2017

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło już w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Dziś, z rąk komendanta hufca ZHP w Czerwionce-Leszczynach Janusza Jaśka, Betlejemski płomień – symbol braterstwa, jedności i pokoju, odebrali przedstawiciele kierownictwa UGiM na czele z Burmistrzem Wiesławem Janiszewskim.

Światło, które dzisiaj dotarło do Urzędu, na stałe płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, skąd co roku transportowane jest do Wiednia. W stolicy Austrii płomień przekazywany jest mieszkańcom i przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów europejskich, którzy niosą światło dalej w świat.

W nocy z sobotę na niedzielę podczas uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach polscy harcerze, w tym reprezentacja z Czerwionki-Leszczyn, odebrali płomień z Betlejem z rąk skautów słowackich. Światło trafia teraz do instytucji państwowych na terenie całego kraju, miejsc kultury i życia społecznego, do szpitali, więzień i rodzinnych domów. „Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczynamy na terenie Gminy i Miasta od Urzędu, następnie trafi ono do wybranych jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta, szkół i wszystkich kościołów” - wyjaśnił Janusz Jasiek.

Burmistrz podziękował przedstawicielom drużyny z Czerwionki-Leszczyn za wierne trwanie przy ideałach i zaangażowanie w trakcie wędrówki z Betlejemskim Światłem Pokoju. Życzył także spokoju i nadziei na czas świąt i Nowego Roku.

Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło jest w Tobie”.

do góry