Strona główna/Urząd/Aktualności/Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków 2013

Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków 2013

Aktualności 11 Czerwca 2013

Dziś w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbył się "Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków 2013". Organizatorem wydarzenia było przedszkole nr 7 z dzielnicy Czuchów.

"W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 7 placówek z terenu gminy i miasta. Każde przedszkole wyłoniło swoich reprezentantów" - wyjaśniała Bożena Kaszek, dyrektor Przedszkola nr 7.

Na boisku zmierzyły się więc drużyny Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 8, Przedszkola nr 10 i Przedszkola nr 11.

Zespoły rozegrały czterominutowe mecze w systemie – każdy z każdym.

"Atmosfera sportowej rywalizacji łączy się tu z wspaniałą zabawą – to znakomity sposób na promocję sportu wśród najmłodszych. Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję sukcesów" - komentował burmistrz Wiesław Janiszewski

Jak można było się przekonać podczas zorganizowanego turnieju - dzieci uwielbiają piłkę nożną i walczą z ogromnym zaangażowaniem.

Królem strzelców, jak w poprzednim roku, został Dawid Kamiński z Przedszkola nr 3 – który zdobył aż 10 goli dla swojej drużyny. 

"Dużo gram w piłkę nożną na podwórku, to mój ulubiony sposób spędzania czasu wolnego. Rozgrywki wcale nie były łatwe" - mówił superstrzelec.

Na boisku pojawili się prawdziwi przyszli zawodowcy. Bohater drużyny wicemistrzów Oskar Guzior mówił: "W poniedziałki i środy trenuję piłkę nożną w Knurowie. Zawozi mnie tata, albo wujek. Cała rodzina lubi piłkę nożną i dziś mi kibicuje. Dam z siebie wszystko, żeby wygrać".

Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk burmistrza W. Janiszewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach M. Profaski oraz kierownika referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku G. Potysza medale. Kapitanom drużyn wręczono dyplomy. Zwycięskie reprezentacje: P 7 (III miejsce), P 10 (II miejsce) oraz P 3 (I miejsce) otrzymały także puchary.

Małym piłkarzom kibicowali rodzice, dziadkowie, wychowawcy, dyrektorzy przedszkoli, a także zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Rybnickiego A.Chudzik, burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach M. Profaska, kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku G. Potysz.

do góry