Strona główna/Urząd/Aktualności/HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu

HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu

Aktualności 7 Października 2009

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Urząd Miejski w Gliwicach wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach zapraszają w dniu 14 października br. o godzinie 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, pl. Inwalidów Wojennych 3, na spotkanie w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej.
Gościem spotkania będzie niemiecki pisarz Michael Zeller, którego esej pt.: "Wstąp w otwartość, przyjaciółko, przyjacielu. Myśli o sztuce i religii" zostanie odczytany w języku polskim. Po odczycie odbędzie się moderowana rozmowa z gościem - o sztuce, religii, pisarstwie, Polsce i Niemczech; a następnie, podczas poczęstunku, będzie możliwość poznania pisarza osobiście.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Michael Zeller urodził się we Wrocławiu w 1944 roku. W 1945 roku rodzice uciekli z nim do Niemiec. Swoją pierwszą powieść napisał w 1978 roku. Jest autorem licznych powieści, nowel, wierszy i esejów. W sumie napisał ok. dwudziestu książek. W latach 1965-1974 studiował literaturę, filozofię i archeologię klasyczną na uniwersytetach w Magdeburgu i Bonn. Pracował jako krytyk literatury dla gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i wykładał literaturę na Uniwersytecie Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Nürnberg. Obecnie uprawia wolny zawód pisarza i angażuje się w liczne projekty kulturalne.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o telefoniczne lub pisemne (mailowe bądź faksem) potwierdzenie uczestnictwa do dnia 12 października br.
Kontakt i zgłoszenia:
Sylvia Wzietek, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, 
tel. 032 2324902 / 4612070, fax: 032 2324901 / 4612071;
e-mail:sylvia.wzietek@haus.pl.

top_baner
do góry