Strona główna/Urząd/Aktualności/Gwiazdy piłki siatkowej w Czerwionce-Leszczynach

Gwiazdy piłki siatkowej w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 13 Czerwca 2013

W minioną niedzielę w Czerwionce-Leszczynach odbył się "I Piknik Siatkarski".W imprezie udział wzięli wyłonieni w drodze szkolnych rozgrywek uczniowie, jak i uznani zawodnicy oraz sędziowie piłki siatkowej.

Widzowie mogli zobaczyć w Czerwionce 16 zespołów rywalizujących o punkty w ramach Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Seniorów. 

W pierwszym tegorocznym turnieju rozgrywek zwyciężyła para Grzegorz Pająk i Sebastian Marczyński, pokonując w finale Roberta Szczerbaniuka i Kamila Łyczko. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Stellmach i Jakub Michalski. 

Dodatkową atrakcją wydarzenia był mecz pokazowy, w którym wystąpili Przyjaciele Darka Luksa, byłego zawodnika, a obecnie trenera siatkówki, pochodzącego z Czerwionki. 

W meczu pokazowym wzięli udział Paweł Rusek (Lotos Trefl Gdańsk), Małgorzata Lis (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Jarosław Maciończyk (BBTS Bielsko-Biała), Bogdan Tomaszycki, Grzegorz Skowroński oraz Dariusz Luks (szkoleniowiec PTPS Piła). Zmagania na piasku z trybun oglądała obecna reprezentantka Polski Elżbieta Skowrońska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

W reprezentacji Czerwionki-Leszczyn zagrali: Sławomir Paluch, Tomasz Kostelecki, Andrzej Wącirz, Łukasz Wącirz, Michał Klasik, Zenon Gorzwaski, Grzegorz Jasiczek.

"Mamy się czym pochwalić – mówi nie kryjąc dumy wiceburmistrz Andrzej Raudner. - Cieszę się, że w organizowanym przez nas wydarzeniu wzięło udział tylu wspaniałych zawodników. Wiem, że odbiór imprezy zorganizowanej w Czerwionce był niezwykle pozytywny. Usłyszeliśmy wiele miłych słów od profesjonalistów. Oczywiście, uczymy się na błędach i wiemy, co poprawić organizując turniej w przyszłym roku".

Z inicjatywy zorganizowania tego typu turnieju, która zrodziła się w Czerwionce cieszył się także Dariusz Luks, jeden z współorganizatorów wydarzenia.

Po zakończeniu rywalizacji burmistrz Wiesław Janiszewski wraz z zastępcą Andrzejem Raudnerem oraz Dariuszem Luksem, Małgorzatą Lis i Elżbietą Skowrońską wręczyli nagrody najlepszym zawodnikom.
- Zapraszam wszystkich za rok, bo z pewnością kolejna edycja siatkarskiego pikniku w Czerwionce się odbędzie -zapowiedział burmistrz W. Janiszewski.

Jak na piknik przystało, imprezę zakończono piosenkami biesiadnymi w wykonaniu Claudii i Kasi Chwołków oraz wspólnym poczęstunkiem.

Więcej:
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/363903/plejada-siatkarskich-gwiazd-w-czerwionce

http://www.enaszemiasto.pl/text/1312/pierwszy-siatkarski-piknik-juz-za-nami.htm

http://irg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1400:siatkarski-piknik-w-czerwionce-udany&catid=11:czerwionka-leszczyny&Itemid=12

 

do góry