Strona główna/Urząd/Aktualności/Gry przedsiębiorcze, biznesowe, strategiczne – oferta dla młodzieży

Gry przedsiębiorcze, biznesowe, strategiczne – oferta dla młodzieży

Aktualności 31 Sierpnia 2015

Stowarzyszenie Redukowania Bierności zaprasza młodzież z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do wzięcia udziału w nowym projekcie bazującym na edukacyjnych grach planszowych.

 

W trakcie projektu uczestnicy będą mieli okazję zagrać w ciekawe gry, pozwalające im w alternatywny sposób zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości, biznesu, finansów, spotkać praktyków przedsiębiorczości, zyskać kluczowe umiejętności i świetnie się bawić.

 

„Liga Gier Edukacyjnych (LGE) to oferta skierowana do ambitnej młodzieży, która chce rozwijać swoje umiejętności także poza salą szkolną czy wykładową. Szukamy osób, które cechuje zacięcie biznesowe, a także tych którzy chcieliby sprawdzić umiejętności prowadzenia własnego przedsięwzięcia w grach symulacyjnych. W trakcie spotkań przeprowadzimy kilka sesji rozgrywek, które prowadzone w systemie punktowym pozwolą wyłonić najbardziej przedsiębiorcze osoby. W trakcie rozgrywek planujemy grać w najlepsze pozycje polskie i europejskie m.in takie jak: CashFlow, Eurocash czy też bardziej zaawansowaną pozycję opracowaną przez Małopolski Instytut Kultury pn.: Chłopska Szkoła Biznesu. Wszystkie zasady gier zostaną od podstaw wytłumaczone na spotkaniach treningowych, podczas których uczestnik będzie mógł zapoznać się z specyfiką każdej proponowanej pozycji. Dzięki temu do udziału w rozgrywkach zapraszamy bez wyjątku także osoby bez wiedzy i doświadczenia” - wyjaśnia Sebastian Garbacz ze Stowarzyszenia Redukowania Bierności.

 

Zwycięzcy LGE otrzymają nagrody i niespodzianki, które będą zależeć od zdobytych osiągnięć. Planujemy nagrodzić zwycięzców poszczególnych grup oraz osoby, które poprzez swoje działania zdobędą specjalne odznaczenia. Więcej szczegółów można znaleźć
w regulaminie Ligi.

 

Ilość osób, które mogą uczestniczyć w projekcie jest ograniczona do 24 osób. Decyduje data zgłoszenia. Warunkiem udziału jest zamieszkiwanie na obszarze gminy oraz wiek w przedziale 16-28 lat.

 

Spotkanie będą odbywać się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej 
w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 19 (www.ngo.czerwionka-leszczyny.pl)

 

Co należy robić aby zostać uczestnikiem?

W celu zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres srb@srb.org.pl lub złożyć w Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej przy ul. 3 maja 19. Udział w rozgrywkach gier jest bezpłatny.

 

Pierwsze spotkanie treningowe odbędzie się 04.09.2015 r. (więcej w regulaminie)

 

Bieżące informacje można śledzić na facebook’u stowarzyszenia www.facebook.com/stowarzyszenieSRB

oraz na stronie: http://ngo.czerwionka-leszczyny.pl/2015/08/20/zagraj-w-planszowki-i-zostan-liderem-przedsiebiorczosci/

 

Liga Gier to początek współpracy młodych osób z biznesem, której założenia wypracowane zostaną przez przedstawicieli SRB w porozumieniu z młodzieżą uczestniczącą w projekcie.

 Zapraszamy młodzież, grupy koleżeńskie, przedstawicieli klas do spróbowania swoich sił 

w grach przedsiębiorczych.

Projekt „Biznes dla młodzieży–młodzież dla biznesu czyli CSR na dobry początek” współfinansowany jest z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

do góry